3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  V Starej Pazove (staro)nový Slovenský národný dom
V Starej Pazove (staro)nový Slovenský národný dom

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

V Starej Pazove (staro)nový Slovenský národný dom

21. 02. 2012
Stará Pazova, Vojvodina, Srbsko

Dnes 21. februára 2012 v Starej Pazove za prítomnosti Bojana Pajtića, predsedu vlády AP Vojvodiny, slávnostne otvoria zrekonštruované miestnosti Slovenského národného domu.

Ako informovala Anna Lepšanovićová, predsedníčka Slovenského kultúrno-umeleckého spolku h. Janka Čmelíka, adaptované miestnosti budú slúžiť ochotníkom zo Starej Pazovy. Nachádza sa tu miestnosť pre nacvičovanie recitátorov, divadelníkov či hudobníkov a upravená je i šatňa pre ľudové kroje a divadelné kostýmy, tiež miestnosť pre techniku. Od dnes Staropazovčania budú mať i svoj etno izbu a patričné miesto si našli aj knižnica a bohatý spolkový archív.

Tieto rekonštruované miestnosti Slovenského národného domu o 14.00 hodine slávnostne otvorí predseda vlády AP Vojvodiny Bojan Pajtić a predsedníčka NRSNM Anna Tomanová-Makanová. Prítomní budú mať možnosť sledovať i krátky umelecký program, o ktorý sa postarajú speváci Boris Babík a Jaroslava Vršková, ako i detská divadelná skupina zo Starej Pazovy.

Opravu Slovenského národného domu finančne podporil Sekretariát pre kultúru a verejné informovanie AP Vojvodiny, Obec Stará Pazova a Národnostná rada slovenskej národnostnej menšiny.

Text: Katarína Mosnáková, Foto: Igor Feldy

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

ANKA SATANOVA

Komu ze je lepsie

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV