3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Zahraj, že mi zahraj
Zahraj, že mi zahraj

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Ľudmila Hricková (Beťarečka)

Beťarečka Milujem ľudové piesne, tance, kroje, architektúru, nárečia, zvyky, tradície a obyčaje. Kroj považujem za výsostné umelecké dielo a rovnako dôležité sú pre mňa ľudové rozprávky, pranostiky a porekadlá. Chcem sa pričiniť o to, aby...

Zahraj, že mi zahraj

27. 02. 2012
Margecany, Kultúrny dom

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi zorganizovalo 25.02.2012 regionálnu súťažnú prehliadku hudobného folklóru detí "Zahraj, že mi zahraj" v Kultúrnom dome v Margecanoch.

V sobotňajšie slnečné dopoludnie sa v Margecanoch v Kultúrnom dome zhromaždilo a predstavilo na javisku okolo 200 účinkujúcich. Boli to členovia detských ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov, ktorí interpretovali folklórny materiál z regiónu Spišská Nová Ves a Gelnica. Pred začiatkom súťaže sa v sále kultúrneho domu zišlo množstvo krojovaných mladých ľudí, v krásnom margecanskom, či v spišskom (aj keď navonok obyčajnom no pritom tak prekrásnom) kroji, že to bola naozaj pastva pre oči.

Súťaž bola rozdelená do štyroch kategórií a to ľudová hudba, spevácka skupina, sólisti speváci a sólisti inštrumentalisti.

Súťažné výkony zhodnotila odborná porota, na základe výsledkov jej hodnotenia víťazi postúpili z regionálnej na krajskú súťaž. Za okres Spišská Nová Ves postúpila ĽH ZUŠ Oriešok zo Smižian-starší členovia, ĽH ZUŠ Spišanček Spišská Nová Ves a ĽH ZUŠ Oriešok mladší- členovia.

V ďalšej kategórií sa postupu na krajskú súťaž teší spevácka skupina Pantlička ZUŠ zo Spišskej Novej Vsi a spevácka skupina Oriešok ZUŠ zo Smižian. Aj sólisti speváci tento rok v tejto súťaží nechýbali a víťazkou tejto kategórií sa stala Gabriela Plutová zo Smižian a Lea Hudzíková zo Spišskej Novej Vsi.

Na Gemer, kde sa tohto roku bude konať aj krajská súťaž, pocestuje spevácke duo Amália Monsmánová a Lucia Bigošová ZUŠ Spišská Nová Ves a spevácke duo Gabriela PlutováDominika Kenderková.

Za svoj úžasný spevácky výkon postúpila na krajské kolo za okres Gelnica domáca spevácka skupina Jadlovček z Margecian a v kategórií sólisti speváčka Veronika Ivančová. Spolu s nimi sa krajskej súťažnej prehliadky zúčastní aj spevácke duo Soňa VojtekováPetra Petriková ZUŠ Margecian.

Úžasný pocit, keď vieme, že toľko mladých ľudí zo Spiša podali dnes na javisku v Margecanoch mimoriadne kvalitné výkony a verím, že si domov odniesli nezabudnuteľný zážitok.

Foto: osvetasnv.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Vagonar Poprad

Vazeckie diefcata

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV