3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Zahraj, že mi zahraj
Zahraj, že mi zahraj

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Ľudmila Hricková (Beťarečka)

Beťarečka Milujem ľudové piesne, tance, kroje, architektúru, nárečia, zvyky, tradície a obyčaje. Kroj považujem za výsostné umelecké dielo a rovnako dôležité sú pre mňa ľudové rozprávky, pranostiky a porekadlá. Chcem sa pričiniť o to, aby...

Zahraj, že mi zahraj

27. 02. 2012
Margecany, Kultúrny dom

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi zorganizovalo 25.02.2012 regionálnu súťažnú prehliadku hudobného folklóru detí "Zahraj, že mi zahraj" v Kultúrnom dome v Margecanoch.

V sobotňajšie slnečné dopoludnie sa v Margecanoch v Kultúrnom dome zhromaždilo a predstavilo na javisku okolo 200 účinkujúcich. Boli to členovia detských ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov, ktorí interpretovali folklórny materiál z regiónu Spišská Nová Ves a Gelnica. Pred začiatkom súťaže sa v sále kultúrneho domu zišlo množstvo krojovaných mladých ľudí, v krásnom margecanskom, či v spišskom (aj keď navonok obyčajnom no pritom tak prekrásnom) kroji, že to bola naozaj pastva pre oči.

Súťaž bola rozdelená do štyroch kategórií a to ľudová hudba, spevácka skupina, sólisti speváci a sólisti inštrumentalisti.

Súťažné výkony zhodnotila odborná porota, na základe výsledkov jej hodnotenia víťazi postúpili z regionálnej na krajskú súťaž. Za okres Spišská Nová Ves postúpila ĽH ZUŠ Oriešok zo Smižian-starší členovia, ĽH ZUŠ Spišanček Spišská Nová Ves a ĽH ZUŠ Oriešok mladší- členovia.

V ďalšej kategórií sa postupu na krajskú súťaž teší spevácka skupina Pantlička ZUŠ zo Spišskej Novej Vsi a spevácka skupina Oriešok ZUŠ zo Smižian. Aj sólisti speváci tento rok v tejto súťaží nechýbali a víťazkou tejto kategórií sa stala Gabriela Plutová zo Smižian a Lea Hudzíková zo Spišskej Novej Vsi.

Na Gemer, kde sa tohto roku bude konať aj krajská súťaž, pocestuje spevácke duo Amália Monsmánová a Lucia Bigošová ZUŠ Spišská Nová Ves a spevácke duo Gabriela PlutováDominika Kenderková.

Za svoj úžasný spevácky výkon postúpila na krajské kolo za okres Gelnica domáca spevácka skupina Jadlovček z Margecian a v kategórií sólisti speváčka Veronika Ivančová. Spolu s nimi sa krajskej súťažnej prehliadky zúčastní aj spevácke duo Soňa VojtekováPetra Petriková ZUŠ Margecian.

Úžasný pocit, keď vieme, že toľko mladých ľudí zo Spiša podali dnes na javisku v Margecanoch mimoriadne kvalitné výkony a verím, že si domov odniesli nezabudnuteľný zážitok.

Foto: osvetasnv.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

Hrončekovci

Pálenô,pálenô-Nad Zvolenom-Ej,pime

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV