3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Krajská súťažná prehliadka sólistov tanečníkov v ľudovom tanci
Krajská súťažná prehliadka sólistov tanečníkov v ľudovom  tanci

Ohodnoť článok hráškami


(8/10 hráškov, hlasovali 1 )

Krajská súťažná prehliadka sólistov tanečníkov v ľudovom tanci

05. 03. 2012
Bidovce, Kultúrny dom

Krajskú súťažnú prehliadku sólistov tanečníkov v ľudovom  tanci "Šaffova ostroha 2012" usporiadalo Kultúrne centrum Abova, ktoré je kultúrnym zariadením KSK, v spolupráci s Obcou Bidovce 26. februára 2012 so začiatkom o 11.00 hod. v Kultúrnom dome v Bidovciach.   Vyhlasovateľom súťaže je Národné osvetové centrum z poverenia MK SR v Bratislave. Súťaž je postupová. Odborná porota v zložení Mgr. Peter Kocák – predseda poroty, Michal Richtarčík a Ing. Slavomír Ondejka ohodnotila súťažiacich a určila postupujúcich na Celoštátnu súťažnú prehliadku Šaffova ostroha 2012 v Dlhom Klčove, ktorá bude 25. – 27.5. 2012.

Krajskej súťaže v Bidovciach sa zúčastnilo 67 účinkujúcich, ktorí pôsobia vo FS Hornád z Košíc, FS Jahodná z Košíc, FS Haďäre z Gemerskej Polomy, FS Haviar z Rožňavy, FS Krompašan z Krompách, FSk Kluknavčanka z Kluknavy, FSk Folkmarčanka 1 z Veľkého Folkmára, FSk Jadlovec z Margecian, FS Luna z Keceroviec a FSk Bidovčan z Bidoviec.                 

Súťažilo sa v kategóriách:

  • kategória B – voľná kategória – interpreti od 16 do 60 rokov, ktorí si do súťaže pripravia tanec pôvodných nositeľov ľudových tradícií nad 60 rokov, alebo tanec podľa  interpretov zo zlatého fondu" Šaffovej ostrohy.
  • kategória C – tanečníci od 16 do 60 rokov (voľný výber)
  • kategória D – tanečníci od 12 do 16 rokov – iba zo Slovenska
  • kategória N – nositelia ľudových tradícií nad 60 rokov – zlatý fond (nesúťažná kategória)

Výsledková listina

Kategória B

  • Zlaté pásmo a postup na celoslovenskú súťaž: Jozef Holota a Ivana Topoľovská – FS Hornád, Košice „Do šaflika a Čardáš“ z Bystran
  • Zlaté pásmo a návrh na postup na celoslovenskú súťaž: Marek Hudák – FS Hornád, Košice „Dzedova cifra“ zo Zámutova
  • Strieborné pásmo: Miroslav Lučanský a Lucia Jurčišinová - FS Krompašan, Krompachy „Tance z Bystrian“ 

Kategória C  

  • Zlaté pásmo a postup na celoslovenskú súťaž: Štefan Štec a Dušanka Nuošková – FS Hornád, Košice a FS  Poľana,  Brno „Čardaš na pidskoky“ Habura    
  • Návrh na zaradenie do zlatého fondu: Ján Petrík a Mária Papcunová – FSk Jadlovec, Margecany „Kruta, Čardáš“ z Margecian                                                                                              
  • Zlaté pásmo a návrh na postup na celoslovenskú súťaž: Matej Oravec a Anna Rozkošová - FS Jahodná, Košice „Tance z Kamienky“ a Jozef Kozák a Monika Papcunová - FS Krompašan, Krompachy „Tance z Kamionky“
  • Strieborné pásmo: Peter Sekerák a Mária Kubíková - FS Jahodná, Košice „Kostelecký čardáš“ a Mgr. Štefan Lipták a Bc. Jana Švarcová – FS Haviar, Rožňava „Čardáš z Rejdovej“
  • Bronzové pásmo: Jozef Baltes a Dana Petrovajová - FS Jahodná, Košice „Čardáš“ z Parchovian a Marcel Vlček a Daniela Spišáková - FS Jahodná, Košice „Fľaškový a čardáš“ zo Zámutova

Kategória D  

  • Zlaté pásmo a postup na celoslovenskú súťaž: Branislav Očkaik a Petra Jasenková – FS Haďäre, Gemerská Poloma „Čardáš“  
  • Zlaté pásmo a návrh na postup na celoslovenskú súťaž: Kamil Jasenka a Simona Liptáková – FS Haďäre, Gemerská Poloma „Skakana“
  • Strieborné pásmo: Monika Priesterová – FS Haďäre, Gemerská Poloma „Šikovná“
  • Bronzové pásmo: Dušan Vidlička a Miroslava Feková – FS Luna, Kecerovce „Ľudový rómsky tanec“ a Ivana Žigová – FS Luna, Kecerovce „Tradičný indo-rómsky tanec“ (nehodnotená – materiál tanca nebol z územia Slovenskej republiky).

Kategória N

(nesúťažná kategória)

  • Všetci účinkujúci postupujú na celoslovenskú súťaž:
    • Anna Kleinová a Anežka Šucová – FSk Folkmarčanka 1, Veľký Folkmár „Kruta, polka, čardáš“
    • Pavol Medvec a Anna Tobisová – FSk Kluknavčanka, Kluknava „Šaflik, Čardáš“
    • Anna Gurská a Mária Papcunová – FSk Jadlovec, Margecany  „Kruta, Polka“
    • Imrich Varga a Margita Kleinová – FSk Folkmarčanka 1, Veľký Folkmár „Do šaflika, Čardáš“
    • Jozef Gajdoš a Marcela Gajdošová – FSk Jadlovec, Margecany „Kruta“
    • Jolana Kocáková a Irena Bödyová – FSk Bidovčan, Bidovce „Bidovský čardaš“        

Odborná porota:

  • Predseda poroty: Mgr. Peter Kocák
  • Členovia poroty:
    • Michal Richtarčík
    • Ing. Slavomír Ondejka       

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Ľudová hudba Čsl. rozhlasu

Dve ľudové piesne zo Stredného Slovenska

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV