3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  V Báčskej Palanke založili detskú folklórnu skupinu
V Báčskej Palanke založili detskú folklórnu skupinu

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

V Báčskej Palanke založili detskú folklórnu skupinu

05. 03. 2012
Báčska Palanka, Srbsko

Slováci z Báčskej Palanky po takmer pätnásťročnej prestávke obnovili činnosť v oblasti ľudovej kultúry. Slovenský dom sa dnes môže popýšiť novozaloženou detskou tanečnou skupinou.

Skupinu, ktorá pôsobí pri Miestnom odbore Matice slovenskej v Báčskej Palanke, zatiaľ tvorí desať detí vo veku 5 až 12 rokov. Stretávajú sa trikrát v týždni v tamojšom Slovenskom dome a stále medzi seba pozývajú nových mladučkých tanečníkov.

Umeleckými vedúcimi sú manželia Ferenc a Sandra Štandi, bývalí tanečníci folklórneho súboru Šafárik z Nového Sadu. Ako nás informovali, detská tanečná skupina začala pôsobiť v decembri roku 2011 a v jej repertoári sa zatiaľ našla choreografia, v ktorej dominujú detské ľudové hry. Pri zhromažďovaní tanečného materiálu veľkú pomoc poskytuje i Anna Babiaková.

Zdroj: slovackizavod.org.rs, autorka: Katarína Mosnáková, foto: Michal Madacký

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSZ Marina Zvolen

Ideme, ideme

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV