3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Z kuchyne dolnozemských Slovákov
Z kuchyne dolnozemských Slovákov

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Z kuchyne dolnozemských Slovákov

18. 06. 2012

A je to tu, milí moji priatelia. Blíži sa prvý diel našej novej relácie s názvom "Z kuchyne dolnozemských Slovákov". Už túto sobotu, 23. júna, sa od 22.hodiny večernej dozviete niečo o našich krajanoch vo Vojvodine. A ak by ste to nestihli, môžete si vypočuť aj reprízy, a to hneď v nedeľu od 11. hodiny predpoludním, v utorok od 14. hodiny a vo štvrtok od 22. hodiny.

Čakanie na novú reláciu si môžete spestriť napríklad aj súťažením : našu úvodnú pieseň spieva pani Eva Stojanovová - Poničanová. Vašou úlohou bude si tipnúť alebo jednoducho uhádnuť, odkiaľ zo Slovenska prišli starí rodičia pani Evy na Dolnú zem. Napovedať by vám mohlo práve priezvisko Poničanová a dokonca aj to, že obľúbeným jedlom u nich doma sú sirovie či krumplovie rezance a makovie buchty. Svoje odpovede nám posielajte na známu mailovú adresu redakcia zavináč jankohrasko.sk do piatku 22. júna. Vylosovaný šťastlivec dostane odo mňa CD s ľudovou hudbou.

Budem sa tešiť. Stretneme sa už túto sobotu o desiatej večer.

Vaša Krsná. 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Temperament Cimbal Orchestra

Cardase z Tekova

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV