3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  FS Jedľovina: A sme opäť doma
FS Jedľovina: A sme opäť doma

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 2 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

FS Jedľovina: A sme opäť doma

31. 07. 2012
Taliansko, Cunardo

Kysucký folklórny súbor Jedľovina, ktorý v tomto roku oslávil 55. výročie svojho založenia, sa o svoj bohatý program tento rok nepodelil len s obyvateľmi Slovenska. Pred pár dňami sa vrátil z medzinárodného folklórneho festivalu v Taliansku, kde zožal veľký úspech. Centrálnym miestom festivalu bolo mestečko Cunardo, vzdialené asi 60 km od módou presláveného Milána. Na festivale sa spolu s FS Jedľovina predstavili aj súbory z Peru, Moldavska, Talianska a Francúzska. FS Jedľovina svojím spevom, tancom a výbornou hudbou reprezentoval krásu slovenského folklóru každý deň, či už v spomínanom Cunarde alebo v jeho okolí. Obyvateľov Talianska slovenský folklór veľmi zaujal a ani jedno vystúpenie FS Jedľovina sa nezaobišlo bez burácajúceho potlesku. Za takúto úspešnú reprezentáciu môže folklórny súbor Jedľovina ďakovať nielen svojej chuti a láske k folklóru. Veľké „ďakujem“ patrí taktiež vedeniu súboru - manželom Koptákovcom a mestskému kultúrno-športovému stredisku v Kysuckom Novom Meste. Dnes, pár dní po úspešnom návrate, ešte nie je možné vidieť členov súboru len tak prázdninovať a posedávať s vyloženými nohami. Letná sezóna je len v polovici a FS Jedľovinu čaká ešte veľa vystúpení. Držte nám palce.

Ďakujeme FS Jedľovina.

Autorka: Alžbeta Jaššová a Dominika Halusková

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH JARA HAZLINGERA

Sipova ruzicka kvitne z jara

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV