3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Ruže pre Hanku
Ruže pre Hanku

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 2 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Ruže pre Hanku

22. 09. 2012
Prešov

Speváčka Hanka Servická 13.10.2012 oslavuje okrúhle životné jubileum. Rada by ho oslávila na koncerte s jej srdcu blízkymi hudobnými hosťami a priateľmi na javisku i v hľadisku. Koncert je v štádiu vrcholiacich príprav. K svojmu jubileu Hanka pripravuje aj dva nové zvukové nosiče. Organizácia veľkého koncertu i vydanie nových CD sú finančne veľmi náročné.

Mne ako priateľke Hanky, poznajúc ju už pár rôčkov, napadlo použiť Hankino životné heslo: S BOŽOU POMOCOU A DOBRÝMI ĽUĎMI SA DÁ UROBIŤ VEĽA.

Obraciam sa na všetkých dobrých ľudí, ktorým nie je spev ľudový, duchovný či gospelový cudzí, aby zvážili, či im ich rozpočet dovoľuje venovať Hanke Servickej o čosi skôr, v predstihu k jej narodeninám, symbolicky finančnú čiastku, za ktorú sa dá kúpiť jedna,dve, tri, 5, či viac ruží. 

Ruže zvädnú, ale € poukázané na Hankin účet, budú využíté na úhradu honorárov a cestovných náhrad hudobných hostí, ( PĽR, ČR, Slovensko) na produkciu CD... Bude z nich isto iste väčšia radosť, ako by bola z kytíc. Hanka pritom kvety miluje.

Keďže Hanka takmer 10 rokov nemá žiadne zamestnanie, je pre ňu samotnú veľmi ťažké vyfinancovať všetko potrebné. 

Skúsme spolu uviť Hanke k jej 50-siatinám INÚ kyticu.

S láskou k Hanke, s obdivom k jej spevu a s vďakou všetkým vám, iniciátorka tejto akcie Otília Ferenčíková, z Prešova (otili@seznam.cz).

Číslo účtu: 0096019194/0900 

Ak by ste pri okienku v SLSP chceli odkontrolovať majiteľov tohto účtu a uistiť sa, že posielate peniažky naozaj tam, kam majú ísť, sporožírový účet je vedený na meno Ján Servický a manželka Anna Servická.

Ukážka z minuloročného vystúpenia "Špivanočky moji" 13.10.2011 v kine SCALA Prešov:

Viac na: http://www.jankohrasko.sk/akcia/4021/hanka-servicka-a-jej-hostia/

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH BORIEVKA BANSKA BYSTRICA

Krucena

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV