3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  V Štátnej opere slávil FS Urpín svoje 55. výročie
V Štátnej opere slávil FS Urpín svoje 55. výročie

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

V Štátnej opere slávil FS Urpín svoje 55. výročie

21. 11. 2012
Banská Bystrica, Štátna opera

Banskobystrický  folklórny súbor Urpín oslávil svoje 55.výročie slávnostným galaprogramom. V piatok v Štátnej opere odtancovali pri tejto príležitosti prvé vystúpenie, oslavy folklóru pokračovali  v sobotu aj nedeľu večernými vystúpeniami.

Súbor patrí k špičkovým umeleckým telesám a reprezentuje slovenský folklór na mnohých podujatiach doma i v zahraničí. Za 55 rokov svojej činnosti tanečne a hudobne spracoval folklór mnohých oblastí Slovenska. Hlavným zameraním programovej skladby súboru sú oblasti Horehronia a Podpoľania, avšak program je doplnený aj o tance z iných oblastí Slovenska, ako sú Myjava, Zemplín, Šariš, Goral a iné. Počas svojho pôsobenia uskutočnil 1780 vystúpení, navštívil 24 krajín Európy, Ameriky, Afriky a Ázie. Absolvoval 64 zahraničných zájazdov a uskutočnil 240 vystúpení v týchto krajinách.

Ing. Peter Pohančaník, PhD.

riaditeľ FS Urpín

Folklórny súbor Urpín

Horná 21

Banská Bystrica

974 01

 www.fsurpin.sk

e-mail: fsurpin@gmail.com

 Orange: 0905 616 870

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Vikartovcan

Do Popradu za vojacka - Idze verbunk idze

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV