3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Stretnutie redaktorov a moderátorov
Stretnutie redaktorov a moderátorov

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Ľudmila Hricková (Beťarečka)

Beťarečka Milujem ľudové piesne, tance, kroje, architektúru, nárečia, zvyky, tradície a obyčaje. Kroj považujem za výsostné umelecké dielo a rovnako dôležité sú pre mňa ľudové rozprávky, pranostiky a porekadlá. Chcem sa pričiniť o to, aby...

Stretnutie redaktorov a moderátorov

25. 11. 2012
Svit, Dom kultúry

V piatok podvečer sme sa stretli v Dome kultúry vo Svite,  kde nás srdečne privítal Maroš Lištiak a kde sme mali pripravenú spoločnú večeru. Na to miesto  som prišla s veľkou radosťou a želaním, aby sa toto stretnutie nieslo v priateľskom duchu, skôr v neformálnej atmosfére, kde by sa zaspomínalo na minulosť, zhrnula sa súčasnosť  a hľadali sa vízie do budúcnosti.

Spokojnosť so stretnutím vyjadril aj šéfredaktor portálu www.jankohrasko.sk Ing.Jozef Halcin. Piatkové  stretnutie novembrového rokovania malo výrazne pracovný ráz a spoločne sa prediskutoval celý okruh redakčnej práce. Ďalej sme prediskutovali udržiavanie kvality rádia a vymenili sme si praktické skúsenosti. Môžeme iba spoločne potvrdiť, že naše pracovné stretnutie prinieslo aj veľa cenných informácií a námetov pre ďalšiu spoluprácu. Teraz všetko záleží iba na našej schopnosti každého z nás, preniesť ich do každodenného pracovného života.

Priateľské  stretnutie pokračovalo v sobotu spoločnými raňajkami a plánovaním výletu na Hrebienok. A tak redakčná rada absolvovala výlet do Vysokých Tatier za pekného počasia v spoločnosti sprievodcu. Tatry nám neponúkli len možnosť výletu ale priam oddych a relax, ktorý každý z nás potreboval. Kým sa náš kolektív kochal krásnou prírodou, vo Svite pre nás Maroš Lištiak pripravoval chutný guláš, na ktorý sme sa všetci tešili. Bol to rozprávkový výlet, o čom svedčia aj fotografie. Deň plný zážitkov, dobrej nálady, smiechu a príjemnej atmosféry nám umocňovalo cestou na Hrebienok rozprávanie nášho kolegu Martina Begu o svojich zážitkoch a o to viac zábava gradovala.  Každý sa tu cítil dobre a aj ja som si odnášala  späť do Svitu tento príjemný pocit.

Nasledovala spoločná večera v rodine Lištiakovcov, kde sme mali možnosť stráviť pár hodín s priateľmi, s folkloristami, ktorí nás  prišli privítať, ale mohli naživo uvidieť aj hlasy, ktoré sa im prihovárajú priamo z  éteru nášho rádia.
Naozaj sme si užili dni voľna a počas týchto dní strávených vo Svite, ktoré nám zakaždým vyčaria úsmev na tvári, sme si všetci nielen že oddýchli, ale nabrali tak aj  energiu, silu  a chuť do práce. Posledné nedeľné ráno sme sa stretli pri raňajkách, kde sme si dali zbohom. Nechýbali objatia, stisky rúk a priania všetkého dobrého. Každý z nás plní zážitkov  sa vydal sa na cestu do svojich domovov.

Odchádzam zo Svitu , ktorý nás na tri dni prichýlil, na ktorý som si zvykla a ktorý mi bude dlho chýbať. Ale budú mi chýbať aj ľudia, ktorí boli na tomto spoločnom, priateľskom a pracovnom stretnutí. V mene všetkých kolegov moderátorov a redaktorov chcem poďakovať Marošovi Lištiakovi za milé privítanie, z organizovanie tohto stretnutia a za spoločne prežité nádherné chvíle. Verím, že sa takto stretneme vo Svite aj na budúce.

Text a foto: Ľudmila Hricková

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Zeleziar

Uklakovana

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV