3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Deti zo šiestich štátov súťažili o najkrajšiu pohľadnicu
Deti zo šiestich štátov súťažili o najkrajšiu pohľadnicu

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Deti zo šiestich štátov súťažili o najkrajšiu pohľadnicu

26. 11. 2012
Dolný Kubín

Do 9. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže Vianočná pohľadnica poslalo svoje práce 6 350 detí z 350 škôl zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Srbska, Rumunska a Maďarska.

Súťaž, ktorú vyhlasuje a realizuje Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja sa tak stretla opäť s vysokým záujmom. Témou prác výtvarne nadaných detí boli vianočné, prírodné, zvykoslovné a biblické motívy. Malí tvorcovia však nezostali len pri klasickom zobrazovaní vianočných sviatkov, ich význam posunuli aj do výjavov súvisiacich s intímnym prostredím rodiny i zimných hier, čím pootvorili dvere do svojho sveta, do vlastného vnímania a očakávania sviatočného obdobia. Výtvarné práce – návrhy vianočných pohľadníc autori obohatili o svojskú detskú interpretáciu, zaujímavé riešenia a experimenty s materiálom i kombinovaním techník. Z nich boli najčastejšie využívané kresba, grafika a koláž. Cieľom výtvarnej súťaže je nielen konfrontovať detskú výtvarnú tvorbu a umelecké prístupy či dávať priestor prezentácii mladých umeleckých talentov, ale najmä priblížiť a sprítomniť tradičné chápanie Vianoc. Porota, v ktorej pracovali Mgr.art. Miroslav Knap, Mgr. Anna Gajdošíková a Zbigniew Micherdziński navrhla udeliť  spolu 78 individuálnych a 14 kolektívnych cien. Kolekcia víťazných prác bude sprístupnená 12. decembra v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne, kde sa o 13.00 hodine uskutoční aj vyhlásenie výsledkov spojené s odovzdaním cien. Dolnokubínska výstava zostavená z víťazných prác potrvá do 10. januára 2013. Ďalšie výstavné kolekcie budú nainštalované nasledovne:

1. 12. 2012 – 4. 1. 2013 – Stredná zdravotná škola Ostrava

3. 12. 2012 – 7. 1. 2013 – Foyer budovy Národnej rady SR Bratislava

7. 12. 2012 – 2. 1. 2013 – Klub Śrubka Źywiec

12. 12. 2012 – 10. 1. 2013 – Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín

17. 12. 2012 – 31. 1. 2013 – Liptovské kultúrne stredisko Liptovský Mikuláš

 

9. medzinárodná výtvarná súťaž Vianočná pohľadnica

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

 

Základné umelecké školy

I. KATEGÓRIA

Kresba, maľba:

1. Adéla Karasová, 7 rokov, ZUŠ Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, CZ

2. Štefan Kucko, 4 roky, SZUŠ Jánoš, Ružomberok

3. Lucia Serdahelyová, 7 rokov, ZUŠ Senica

Čestné uznanie:

Klára Drábiková, 6 rokov, ZUŠ Púchov

Petra Kubicová, 5 rokov, ZUŠ Myjava

Alžběta Hluštíková, 7 rokov, ZUŠ Zlín-Malenovice, CZ

Cena za kolekciu prác:

ZUŠ Holíč – maľba a kresba

Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie, PL

 

Kombinovaná technika:

1. Tomáš Chytil, 5 rokov, ZUŠ Vladislava Vančury, Háj ve Slezsku, CZ    

2. Karin Štupendeková, 5 rokov, ZUŠ Bernolákova, Holíč

3. Samuel Szász, 5-7 rokov, ZUŠ Exnárova, Bratislava

Čestné uznanie:

Lujza Plšková, 7 rokov, ZUŠ Karola Pádivého Trenčín

Cena za kolekciu prác:

ZUŠ Exnárova, Bratislava

ZUŠ Pozořice, CZ

 

Grafika:

1. Petra Magnerová, 7 rokov, ZUŠ F.K. Vrútky

2. Nella Lašáková, 7 rokov, ZUŠ Bernolákova, Holíč

3. Zoja Hazuchová, 5 rokov, ZUŠ P.M. Bohúňa, Dolný Kubín

Čestné uznanie:

Mária Palubová, 6 rokov, SZUŠ Stará Ľubovňa

Tomáš Mikulec, 7 rokov, ZUŠ Ferka Špániho, Žilina

Cena za kolekciu prác:

ZUŠ Ivana Ballu, Dolný Kubín

 

II. KATEGÓRIA:

Kresba, maľba

1. Daniel Rybakov, 8 rokov, ZUŠ Snina

2. Paulina Miszczak, 10 rokov, Młodzieżowy dom kultury Tychy, PL

3. Alexandra Ištoková, 8 rokov, ZUŠ Senica

Čestné uznanie:

Kristián Očkaják, 9 rokov, SZUŠ Jánoš, Ružomberok

Stanislava Orlovská, 9 rokov, SZUŠ Stará Ľubovňa

Cena za kolekciu prác:

ZUŠ Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, CZ

 

Kombinovaná technika:

1. Silvia Čukanová, 10 rokov, ZUŠ L. Árvaya, Žilina

2. Veronika Výtisková, 8 rokov, ZUŠ Vladislava Vančury, Háj ve Slezsku, CZ    

2. Aneta Heidlerová, 9 rokov, ZUŠ Žilina

3. Viktória Olleová, 9 rokov, ZUŠ F.K. Vrútky

Cena za kolekciu prác:

ZUŠ L. Árvaya, Žilina

 

Grafika:

1. Martina Srnková, 9 rokov, ZUŠ Karola Pádivého Trenčín

2. Nela Hološková, 8 rokov, ZUŠ Bernolákova, Holíč

3. Adam Hvolka, 9 rokov, ZUŠ Ivana Ballu, Dolný Kubín

Čestné uznanie:

Henrieta Vaľušová, 10 rokov, SZUŠ Stará Ľubovňa

Karolína Mikulášková, 9 rokov, ZUŠ Bernolákova, Holíč

Cena za kolekciu prác:

Młodzieżowy dom kultury Rybnik, PL

   

III. KATEGÓRIA:

Kresba, maľba

1. Adela Babinská, 15 rokov, ZUŠ Trstená

2. Denis Záň, 15 rokov, SZUŠ Tvrdošín

3. Simona Viencková, 12 rokov, ZUŠ Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, CZ

Čestné uznanie:

Mariana Plachetková, 15 rokov, ZUŠ Gelnica – pobočka Helcmanovce

 

Kombinovaná technika:

1. neudelená

2. neudelená

3. neudelená

Grafika:

1. Lesana Krchníková, 13 rokov, ZUŠ Brezová pod Bradlom

2. Kamil Perużyński, 15 rokov, Młodzieżowy dom kultury Rybnik, PL

3. Barbora Omastová, 12 rokov, ZUŠ Ivana Ballu, Dolný Kubín

Čestné uznanie:

Valéria Pekníková, 14 rokov, ZUŠ Brezová pod Bradlom

Základné školy

 

I. KATEGÓRIA

Kresba, maľba:

1.Denisa Fričová, 7 rokov, ZŠ P. Škrabáka, Dolný Kubín

2. Sofia Krivoňáková, 7 rokov, ŠKD – ZŠ Grundschule Kežmarok

3. Kristína Hanesová, 6 rokov, ZŠ Pliešovce

3. Kristína Knappová, 7 rokov, ZŠ Hôrky, Žilina

Kombinovaná technika:

1. neudelená

2. neudelená

3. Alexandra Nestlerová, 6 rokov, ZŠ Staré Hory

Cena za kolekciu prác:

ZŠ P.O. Hviezdoslava, Veľké Kapušany

 

Grafika:

1. Filip Šulgan, 6 rokov, ZŠ Jarná, Žilina

2. Simona Gajdošíková, 6 rokov, CZŠ Ž. Bosniakovej, Šurany

3. Nella Jakubčínová, 7 rokov, ZŠ Jarná, Žilina

 

II. KATEGÓRIA:

Kresba, maľba:

1. Magda Osowska, 11 rokov, Ośrodek kultury, sportu i rekreacji, Świecie, PL

2. Aďka Barutová, 10 rokov, ZŠ Oravská Lesná

3. Adnana Ferencikova, 8 rokov, Teoreticke Lyceum J. Gregora Tajovského, Nadlak, RO

Čestné uznanie:

Samuel Bugár, 11 rokov, ZŠ Jilemnického, Dunajská Streda

Dominika Tomala, 10 rokov, Bałucki ośrodek kultury Łodź, PL

Jana Koniarikova, 9 rokov, Teoreticke Lyceum J. Gregora Tajovského, Nadlak, RO

Cena za kolekciu prác:

ZŠ Jarná, Žilina

ZŠ Šíd

 

Kombinovaná technika:

1.Ondrej Bazelides, 9 rokov, ZŠ Jarná, Žilina

2. Jana Iglárová, 9 rokov, ZŠ J. Vojtaššáka, Zákamenné

3. Lea Šárfyová, 8 rokov, ZŠ P. Škrabáka, Dolný Kubín

Grafika:

1. Lujza Boďová, 10 rokov, ZŠ Štúrová, Malacky

2.Barbora Katyšová, 8-11 rokov, ZŠ Novoť

3. Adrian Ziętek, 10 rokov, Szkoła Podstawowa Króla Kazimierza Wielkiego, Lublin, PL

 

III. KATEGÓRIA:

Kresba, maľba:

1. Ingrid Bialová, 14 rokov, ZŠ Farská lúka, Fiľakovo

2. Katarzyna Mieszczak, 14 rokov, Gimnazjum Publiczne, Cięcin, PL

3. Wiktoria Nowak, 12 rokov, Szkoła Podstawowa Żywiec, PL

Cena za kolekciu prác:

ZŠ Jarná, Žilina

ZŠ Novoť

ZŠ Maršala Tita, Padina, SRB

Kombinovaná technika:

1. Zuzana Kucharčíková, 14 rokov, ZŠ Hôrky, Žilina

2. Dominika Dobroňová, 15 rokov, ZŠ Hôrky, Žilina

3. Jakub Nespala, 12 rokov, ZŠ Poprad - Spišská Sobota

Grafika:

1. neudelená

2. neudelená

3. neudelená

 

Stredné školy

 

Kresba, maľba:

1.Michaela Hučalová, 15 rokov, Stredná umelecká  škola, Nižná

2. neudelená

3. neudelená

Kombinovaná technika:

1. neudelená

2. neudelená

3. neudelená

Grafika:

1. neudelená

2. neudelená

3. neudelená

 

špeciálne školy

 

I. KATEGÓRIA:

Kresba, maľba:

1.Frank Baláž, 7 rokov, ŠZŠ Čadca

2. neudelená

3. neudelená

 

Kombinovaná technika:

1. neudelená

2. neudelená

3. neudelená

Grafika:

1. neudelená

2. neudelená

3. neudelená

 

II. KATEGÓRIA:

Kresba, maľba:

1.neudelená

2. Kristínka Ďurkáčová, 9 rokov, ŠZŠ Čadca

2. Fabián Žiga, 10 rokov, ZŠ – špeciálna trieda Vydrník

3. neudelená

Čestné uznanie:

Milan Poláček, 8-11 rokov, ŠZŠ Čadca

 

Kombinovaná technika:

1. neudelená

2. neudelená

3. neudelená

Grafika:

1. neudelená

2. neudelená

3. neudelená

Čestné uznanie:

Marek Ruman, 9 rokov, ŠZŠ Nevädzová, Bratislava

 

III. KATEGÓRIA:

Kresba, maľba:

1.Jozef Žiga, 12 rokov, ZŠ – špeciálna trieda Vydrník

2. Brigita Makúchová, 14 rokov – žiačka s mentálnym postihnutím, ZŠ Novoť

3. neudelená

Kombinovaná technika:

1. Agnesa Bandyová, 14 rokov, ZŠ – špeciálna trieda Mníšek nad Hnilcom

2. Dana Vaškovičová, 12 rokov, ŠZŠ Čadca

3. Elemír Kotuľák, 14 rokov,  ZŠ – špeciálna trieda Mníšek nad Hnilcom

Grafika:

1. neudelená

2. neudelená

3. neudelená

Čestné uznanie:

Peťko Konšťák, 14 rokov, ŠZŠ – ZŠ pri Nedú Ľubochňa

 

materské školy

 

Kresba, maľba:

1.neudelená

2. Matej Bujňák, 5 rokov, MŠ Tatranská, Stará Ľubovňa

3. Alexander Varga, 6 rokov, SMŠ Mamajáčik, Prešov

  

Kombinovaná technika:

1. neudelená

2. neudelená

3. neudelená

Grafika:

1.  neudelená

2.  neudelená

3.  Martin Straka, 6 rokov, MŠ Oslobodenia, Trstená

 

PhDr. Miroslav Žabenský

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

jankohrasko Počúvate reláciu:

Noc s folklórom

Moderuje: jankohrasko


Práve hrá:

LH Bystrianka

Com ty neprisov

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV