3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Nebíčko v papuľke
Nebíčko v papuľke

Ohodnoť článok hráškami


(5.5/10 hráškov, hlasovali 2 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Nebíčko v papuľke

02. 12. 2012

Nebíčko v papuľke vám určite nemusím predstavovať. Každú sobotu v podvečer nám Jaroslav Žídek v tomto gastronomickom bedekri predstavuje nielen chute a vône Slovenska, ale aj miesta a najmä ľudí, ktorí tieto miesta dotvárajú. Máme možnosť Slovensko cez televíznu obrazovku nielen vidieť, ale aj spoznať zaujímavé príbehy, či ochutnať nepoznané chute a vône.

A konečne vyšla aj kniha podľa tejto relácie, ktorá však ponúka oveľa viac, než máte možnosť vidieť na televíznej obrazovke. V klude domova si môžete prelistovať prehľadne zoradené recepty, ku ktorým Jarda Žídek pridal zopár rád a trikov, ktoré vám v kuchyni iste pomôžu a dokonca každá kapitola obsahuje jeden extra recept, ktorý Jaroslav Žídek v relácii nepoužil. Okrem toho kniha prináša aj rozprávanie o ľuďoch, ktorí sprevádzali šéfkuchára každou epizódou. Pretože za jedlom by mal byť príbeh a o tom je práve knižná novinka Nebíčko v papuľke od šéfkuchára a svetobežníka Jarda Žídeka. „Dostal som sa na miesta, kde sa bežný človek nedostane a tí ľudia sa na nič nehrali. Bolo to nielen nebíčko v papuľke, ale aj srdce na dlani,“ tvrdí známy šéfkuchár.

Nebíčko v papuľke v knižnej podobe obsahuje prvých 20 častí televíznej relácie, takže sa môžete tešiť napríklad na myjavské kopanice, či liptovské Vianoce alebo skalický trdelník a mnohé ďalšie. Každá kapitola vás príjemným spôsobom prenesie na miesta, kde to rozvoniava tradičnými dobrotami a farebné fotografie priamo z natáčania vám tieto zákutia aj vizuálne priblížia. Okrem toho vás Jaroslav svojim krátkym rozprávaním týmito miestami prevedie a predstaví vám ľudí, ktorých tam postretával. „Zistil som, že mnohí z nich sa neboja práce a vracajú sa k tradíciám svojich predkov. Pestujú rôzne plodiny, chovajú v malom alebo aj vo veľkom zvieratá typické pre daný región. S tým jednoznačne súvisia aj jedlá, ktorými ma ponúkli a ktoré ma naučili variť, a ja ich s radosťou sprostredkúvam v tejto knižke. Veď ani šéfkuchár nemá recept na všetko a rád som sa poučil“, hovorí Jaroslav Žídek.

Aj vy máte možnosť túto knihu získať. Stačí odpovedať na súťažnú otázku  alebo si knihu objednať cez  tento odkaz  priamo z vydavateľstva IKAR. 

V súťaži na JH vám okrem "Nebíčka" pribalíme aj knihu Poklady slovenskej kuchyne, ktorú predstavíme na budúce.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Samka Smetanu

Cigansky

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV