3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Spomienka na Tuliho z Polomky
Spomienka na Tuliho z Polomky

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 2 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Spomienka na Tuliho z Polomky

29. 01. 2013
Polomka

V živote človeka sú chvíle, o ktorých vieme, že prídu, a predsa nás ich príchod prekvapí...

Bolestne sa nás dotkla smutná správa o odchode nášho súboristu, kamaráta, príbuzného, spoluobčana Milana Šuchaňa. V sobotu 26. 1. 2013 sme sa s ním navždy rozlúčili.  Všetci, ktorí sme ho mali radi, sme prišli vzdať úctu jeho zakončenému životu.  Vzdať úctu človeku, ktorého sme mali radi, a on mal rád nás. Mali sme radi jeho spev, jeho vtip, jeho slovné hračky. Mali sme ho radi ako herca, speváka aj zabávača. Mali sme radi jeho vystúpenia. A tak  sme sa zišli na jeho  poslednom, na tom najsmutnejšom. Poslali sme mu pomyselný potlesk tam kdesi do diaľky, potlesk posledný... Nech tam kdesi počujú, že sme ho tu mali radi, nech počujú, že tu s nami prežil plodné roky. Keď človek odchádza, už sa nevracia. No tu zanecháva niečo, čo môže zostať iba po človeku. Zostane tu jeho práca, jeho skutky, činnosť, ktorú vykonal pre spoločné dobro ľudskej spoločnosti. Zostanú tu fotografie či videonahrávky, spomienky na nespočetné vystúpenia, ktoré nám budú vždy pripomínať spoločne prežité chvíle.

 

Svojim pôsobením v Brezinkách a Tulibande ovplyvnil kultúrny život v našej dedine. Rozdával smiech, radosť, dobrú náladu všetkým naokolo. Mali ho radi malí, mladí aj starí. Bude nám všetkým chýbať a nikdy na neho nezabudneme.  

 

Česť jeho pamiatke.

 

Text: Marta Pisárová

 

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Slávka Švajdová

Okolo Súče

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV