3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Oslavy MDŽ v Selenči
Oslavy MDŽ v Selenči

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Jozef Halcin (:) Jožo)

:) Jožo Projekt JankoHrasko.sk pre mňa predstavuje spôsob ako vyjadriť úctu a obdiv tým, ktorí stáročia tvorili a tvoria skutočné hodnoty nášho národa. Práve preto milujem folklór a projekt JankoHrasko.sk. Folklór mi doslova chutí.

Oslavy MDŽ v Selenči

09. 03. 2013
Srbsko, Selenča

Predškolská ustanovizeň Kolibrík a základná škola Jána Kollára zo Selenče sa aj tohto roku postarali o bohatý, príležitostný a priliehavý program venovaný  8. marcu, MDŽ. Najprv sa  vo štvrtok večer 6. marca v sienu domu kultúry predstavili deti z predškolskej ustanovizne so svojimi vychovávateľkami, ktoré sa snažili na javisku dostať z detí to najlepšie. Na javisku sa tancovalo, spievalo recitovalo. Striedali sa tanečníci, tanečníčky, námorníci, trpaslíci, slečinky v klobúkoch,  hudobníci a všetci boli zapojení do výstižných a deťom primeraných  hier a choreografii. Mamy, staré mamy a blízky súrodenci nešetrili dlane odmeniť každý výstup svojich najmladších a najmilších členov  v rodine. Deťom sa v celku darilo o čom svedčili usmiate a spokojné  tváre. Na programe bola prítomná aj riaditeľka Predškolskej ustanovizne Kolibri z Báča Anna Boškiťová. Program si moderovali vychovávateľky Blanka Bujzášová a Taňa Záborská.

Piatok, 8. marec, patril starším, čiže žiakom základnej školy. Program tiež bol atraktívny a zaujímavý. Tiež sa spievalo, recitovalo, vyhrávalo  a tancovalo. Predstavili sa aj sólisti na hudobných nástrojoch. Nechýbali ani scénky a žarty. Spievalo sa po slovensky, nemecky a anglický. Tancovali sa klasické choreografie ľudových tancov ale nechýbal ani moderný rytmický tanec. Predstavil sa aj žiacky chór Zvončeky a žiacky orchester. Do programu boli zapojení aj Rómovia či už v tancoch alebo v recitáciách. Potleskom boli odmenení všetci účastníci v programe a sieň v dome kultúry bola vyplnená do posledného miesta, čo svedčí o záujme o tento program. Program moderovali žiačky Veronika Šoškiťová a Ivona Kášová. Profesorky a profesori sa postarali o bohatú náplň programu.

Oba programy boli zaujímavé a prilákali početné obecenstvo do sieni domu kultúry. Obecenstvo po oboch programoch bolo spokojné a nadšené z vystúpení detí. Pred začiatkom oboch  programov si návštevníci mali príležitosť pozrieť  v etno priestore nainštalovanú výstavu výšiviek pod názvom Vo svete výšiviek, ktorú tiež k 8. marcu pripravili členky etno sekcie.

Zdroj: Juraj Berédi - Ďuky

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Partizan Slovenska Lupca

Šuhaj, šuhaj z druhej strany

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV