3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Oslavy MDŽ v Selenči
Oslavy MDŽ v Selenči

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Jozef Halcin (:) Jožo)

:) Jožo Projekt JankoHrasko.sk pre mňa predstavuje spôsob ako vyjadriť úctu a obdiv tým, ktorí stáročia tvorili a tvoria skutočné hodnoty nášho národa. Práve preto milujem folklór a projekt JankoHrasko.sk. Folklór mi doslova chutí.

Oslavy MDŽ v Selenči

09. 03. 2013
Srbsko, Selenča

Predškolská ustanovizeň Kolibrík a základná škola Jána Kollára zo Selenče sa aj tohto roku postarali o bohatý, príležitostný a priliehavý program venovaný  8. marcu, MDŽ. Najprv sa  vo štvrtok večer 6. marca v sienu domu kultúry predstavili deti z predškolskej ustanovizne so svojimi vychovávateľkami, ktoré sa snažili na javisku dostať z detí to najlepšie. Na javisku sa tancovalo, spievalo recitovalo. Striedali sa tanečníci, tanečníčky, námorníci, trpaslíci, slečinky v klobúkoch,  hudobníci a všetci boli zapojení do výstižných a deťom primeraných  hier a choreografii. Mamy, staré mamy a blízky súrodenci nešetrili dlane odmeniť každý výstup svojich najmladších a najmilších členov  v rodine. Deťom sa v celku darilo o čom svedčili usmiate a spokojné  tváre. Na programe bola prítomná aj riaditeľka Predškolskej ustanovizne Kolibri z Báča Anna Boškiťová. Program si moderovali vychovávateľky Blanka Bujzášová a Taňa Záborská.

Piatok, 8. marec, patril starším, čiže žiakom základnej školy. Program tiež bol atraktívny a zaujímavý. Tiež sa spievalo, recitovalo, vyhrávalo  a tancovalo. Predstavili sa aj sólisti na hudobných nástrojoch. Nechýbali ani scénky a žarty. Spievalo sa po slovensky, nemecky a anglický. Tancovali sa klasické choreografie ľudových tancov ale nechýbal ani moderný rytmický tanec. Predstavil sa aj žiacky chór Zvončeky a žiacky orchester. Do programu boli zapojení aj Rómovia či už v tancoch alebo v recitáciách. Potleskom boli odmenení všetci účastníci v programe a sieň v dome kultúry bola vyplnená do posledného miesta, čo svedčí o záujme o tento program. Program moderovali žiačky Veronika Šoškiťová a Ivona Kášová. Profesorky a profesori sa postarali o bohatú náplň programu.

Oba programy boli zaujímavé a prilákali početné obecenstvo do sieni domu kultúry. Obecenstvo po oboch programoch bolo spokojné a nadšené z vystúpení detí. Pred začiatkom oboch  programov si návštevníci mali príležitosť pozrieť  v etno priestore nainštalovanú výstavu výšiviek pod názvom Vo svete výšiviek, ktorú tiež k 8. marcu pripravili členky etno sekcie.

Zdroj: Juraj Berédi - Ďuky

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FS Brezinky Mestisko

Mac moja

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV