3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Rozhovor s prof. Hričovským v Rádiu JankoHraško.sk
Rozhovor s prof. Hričovským v Rádiu JankoHraško.sk

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Igor Hraško (betar)

betar To, že som folklóristom, som pochopil, keď som nastúpil na vysokú školu a zistil, že bez folklóru to už nemôžem ťahať. Prešiel som cestu tanečníka, pedagóga, speváka i inštrumentalistu. Dnes som posadnutý folklórom …. piesňou,...

Rozhovor s prof. Hričovským v Rádiu JankoHraško.sk

03. 05. 2013
Ivanka pri Dunaji

Opäť Vám vo vysielaní nášho folklórneho rádia JankoHraško.sk prinášame rozhovor s pánom profesorom Ivanom Hričovským, lebo informácie obsiahnuté v rozhovore sú stále aktuálne a aj náš projekt JankoHraško.sk chce napomôcť osvete v oblasti pestovania našich tradičných plodín.

Tradičná ľudová kultúra zahŕňa aj jednu jej časť, ktorej sa hovorí tradičná agrárna kultúra. Človek bol odjakživa spojený so zemou, kde si dorábal to najdôležitejšie, čo k životu a mnohokrát aj k prežitiu potreboval. Veľa z toho sa nám zachovalo dodnes a patrí do nášho života, najmä na dedinách, ale i v niektorých častiach veľkomiest. Je to pestovanie ovocia a zeleniny v našich záhradkách, záhradách a sadoch. Keďže sa opäť viac vraciame ku tradičnému pestovaniu najmä ovocia, dohodol som si stretnutie so vzácnym človekom, s ktorým som sa porozprával o problematike pestovania ovocia v minulosti i súčasnosti. Vybral som sa do Ivánky pri Dunaji za profesorom Ivanom Hričovským a ponúkam vám vskutku zaujímavý a poučný rozhovor z tohto nášho stretnutia. Tak Vám prajem príjemné počúvanie a veľa inšpiratívnych informácií, ktoré budete vedieť využiť vo svojich záhradách či iných miestach pestovania ovocia.

A aby ste vedeli, kedy neprepásť tú správnu chvíľu na počúvanie, tak sme rozhovor zaradili na celý týždeň od pondelka 6. mája do piatka 10. mája vždy o 12:00 a o 21:00 okrem stredy a štvrtku, kedy pôjde o 20:00 hod.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH JURAJA PECNIKA

Vrcharske rozkazovacky

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV