3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Folklórny víkend na novom Rusínskom festivale
Folklórny víkend na  novom Rusínskom festivale

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Folklórny víkend na novom Rusínskom festivale

13. 05. 2013
Svidník, Amfiteáter

  Novovzniknuté kultúrne podujatie – Rusínsky festival sa bude konať 20. – 26. mája vo Svidníku. V uplynulých dvoch týždňoch sme predstavili jeho program od pondelka do piatka. Viac sa o víkendovom programe festivalu, ktorý bude patriť predovšetkým folklóru a ktorým toto podujatie vyvrcholí, dozviete v nasledujúcich riadkoch. Sobotu na Rusínskom festivale otvorí premietanie v Rusínskom filmovom stane v areáli svidníckeho amfiteátru. Po premietaní sa už na hlavnom pódiu amfiteátra predstaví folkloristická mládež – nádejní tanečníci z materských, základných a základných umeleckých škôl a detské folklórne súbory – Makovička, Jurošík a Jurko. Ďalej vystúpi mužská spevácka skupina Poračan, spevácka skupina Kečera, speváčka Mária Mačošková a ľudový zabávač Jožko Jožka.

Sobotňajší večerný program bude pokračovať svojou tanečnou časťou, v ktorej uvidíme folklórne súbory Makovica a Čarnica. Absolútnym vyvrcholením večera budú vystúpenia PUĽS-u a folklórneho súboru Šarišan, ktorý na Rusínskom festivale pokrstí svoje najnovšie CD s rusínskymi piesňami. V závere programu roztancuje publikom tanečná skupina Partia so školou tanca.

Program v nedeľu popoludní otvorí na svidníckom amfiteátri detský folklórny súbor Chemloňáčik. Ďalej sa v programe predstavia folklórne súbory Chemlon, Topľan, Rozmarija s časťou premiérového programu – tancom Sníček a domáce súbory Makovica a Makovička. Divácky najzaujímavejším bude premiérový program Obrazy z minulosti umeleckého súboru Lúčnica pod režisérskou taktovkou majstra Štefana Nosáľa. Rusínsky festival uzatvorí svojím vystúpením folklórna skupina Raslavičan.

Zdroj fotografie: archív FS Šarišan

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSK MARKOVEC RICHVALD

Ej co se cerveneje

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV