3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pozvánka na medzinárodný folklórny festival
Pozvánka na medzinárodný folklórny festival

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Pozvánka na medzinárodný folklórny festival

21. 06. 2013
Košice

Zoznámte sa s jeho programom, vyberte si a príďte ...

26. 6.– 30. 6. 2013 | KOŠICE

Cassovia folkfest je jedným z kľúčových podujatí  Európského  hlavného mesta kultúry. Festival je prezentáciou tradičnej ľudovej kultúry Slovenska a iných národov. Prináša aj iné ako folklórne žánre napr. country tance, írske tance, hip-hop, orientálne tance, indické tance, mažoretky,  historický šerm, Street dance show a mnoho iného. Striedajú a prelínajú sa scénické a nescénické programy  na Hlavnej ulici (Immaculata, Dolná brána, Urbanova veža), Štátnom divadle, Jumbo centre a Amfiteátri.

Divácky najviac navštevovaný Nočný fakľový sprievod zahaľuje Hlavnú ulicu do svetiel z faklí, do zvykov Jánskej noci.  Nič podobného sa neorganizuje v celom stredoeurópskom priestore.  V rámci festivalu nechýba priestor pre Tanečný dom - Školu tanca pre všetkých, ktorí si chcú vyskúšať, či naučiť sa tancovať slovenské, ale aj zahraničné ľudové tance. Veľkou atrakciou je pokus o vytvorenie slovenského rekordu v počte tanečníkov, ktorí budú tancovať Karičku na Hlavnej ulici v Košiciach. (www.tancujucemesto.sk ). Jedinečné bude  aj vystúpenie 12 členného gajdošského orchestra a seniorských súborov z celého  Slovenska .

Festival je obohatený aj o ďalšie aktivity ako výuka ľudových remesiel, tvorivé dielne pre deti a prezentáciu ďalších kultúr z rôznych svetových destinácií. V zahraničných programoch budú hrať spievať a tancovať FÍNI, PALESTÍNČANIA, MAĎARI, UKRAJINCI a BIELORUSI. V záverečnom programe vystúpi  Profesionálny štátny  súbor z Budapešti Magyar Állami Népi Egyuttes s programom „Ospievané hory“.

Najväčším úspechom a pýchou festivalu je Jarmok remesiel, ktorý si získava veľké množstvo priaznivcov tak na strane návštevníkov ako aj predajcov. Cassovia folkfest je najrozsiahlejším folklórnym podujatím na Slovensku. Festival sa po piatich rokoch opäť vracia do priestoru Amfiteátra s programami v sobotu a nedeľu.

Termín festivalu je

Viac informácií  o festivale nájdete na www.folkfest.sk.

 

Vstupenky do Amfiteátra (29. a 30. 6. 2013): zakúpenie je možné cez Ticketportal.

Vstupenky na slávnostný Galavečer CASSOVIA FOLKFESTu (28. 6. 2013 | 19.30 h):  zakúpenie je možné v dennej pokladni Štátneho divadla Košice.

 

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Gorali

20

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV