3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Folklórne slávnosti Podhorie 2013
Folklórne slávnosti Podhorie 2013

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Folklórne slávnosti Podhorie 2013

27. 06. 2013
Podhorie

 

Len 6 km od Banskej Štiavnice, v malebnej obci Podhorie, sa na miestnom amfiteátri pravidelne konajú folklórne slávnosti.

Obec Podhorie si dovoľuje pozvať všetkých milovníkov tradícií na tohtoročné folklórne slávnosti, ktoré sa uskutočnia

6. júla 2013 na Podhorskom amfiteátri.

 

Všetci priaznivci folklóru sa môžu tešiť na domáci FS Podhorčan, FS Sitňan z Banskej Štiavnice, FS Hron zo Žiaru nad Hronom, FS Struška z Dolnej Ždane, FSk Prenčovan z Prenčova a FSk Vinička z Ostrého Grúňa. Detský program „Deti deťom“ zastreší DFS Podhorčanček, DFS Bukovinka, DFS Širinka a FidliCanti. Ako hosť sa predstaví UFS Mladosť z Banskej Bystrice.

 

Ťahákom tohtoročných slávností bude uvedenie do života dvoch nových CD nosičov ľudových piesní z dielne folklórneho súboru Podhorčan  pod názvom Nad Žakýlom zahrmelo“ a „V tom Teplianskom mútnom jarku“. Na výrobe oboch spolupracovala známa ľudová hudba Jána Stupku z Bratislavy.

 

Popri hlavnom programe budete môcť už tradične navštíviť ľudové múzeum, gazdovský dvor a jarmok remesiel. Novinkou pre tieto slávnosti je koštovka pálenky a fotenie záujemcov v našom podhorskom kroji. Detičky si môžu zatancovať v školičke tanca, zahrať sa v „IhrySKU“ a vyrábať umelecké predmety v tvorivých dielňach. Pripravené je pre ne tiež „Rozprávkové Podhorie“, prehliadka obce s krátkymi rozprávkovými vstupmi.

Aj tento rok pokračujeme v súťaži o najlepšieho Guláš majstra, v ochutnávke domácich špecialít a v tanečnej zábave až do rána.

 

Podrobnejšie informácie nájdete na stránke www.podhorskeslavnosti.sk

ako i na našej obecnej stránke www.podhorie.sk

 

V prípade záujmu o bližšie informácie kontaktujte prosím starostku obce pani Ľubicu Kordíkovú, prípadne Mgr. Katarínu Tatárovú. Kontakty sú uvedené na hlavnej stránke folklórnych slávností.

 

Dana Lóžiová

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH MUCHOVCI TERCHOVA

Tidlikacka

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV