3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Dedinská folklórna skupina VINICA o.z. a 5.myslavský juniáles
Dedinská folklórna skupina VINICA o.z. a 5.myslavský juniáles

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 3 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Dedinská folklórna skupina VINICA o.z. a 5.myslavský juniáles

06. 07. 2013
Košice, Myslava

V Myslave, ktorá tvorí mestskú časť Košíc sa dňa 29.6.2013 konal 5. ročník myslavského juniálesu. Ako je zvykom nechýbal kultúrny program, ale ani futbalový turnaj, hry pre deti,  či stánky s občerstvením, domácimi koláčikmi a voňavým guľášom.

V hlavnom programe sa predstavili  viaceré folklórne skupiny  a medzi nimi nechýbala ani domáca DFSk Vinica o.z. , ktorá reprezentuje Myslavu nielen doma, ale aj v zahraničí. Skupina sa predstavila ľudovými piesňami  rodnej obce pri ktorých si staršia generácia aj pospevovala.  Chlapci zo skupiny zatancovali  „parobske čapaše“ a dievčatá si za spevu odkrútili rezkú karičku. Z  párových tancov to boli tance „do šafľika“, kde sa skutočne predviedol tento párový tanec  v „šafľiku“ (drevená nádoba) s rôznymi smiešnymi pohybovými kreáciami.

Nakoniec to skupina roztočila rezkým párovým tancom „rezgö čardaš“ a za potlesku a spevu ukončila svoj krátky program. Do tanca im „šumne“ zahrala ľudová hudba Hornád z Košíc (Dominik Václav, Michal Zelinka, Patrik Korfnat), ktorej sa chcem aj touto cestou ešte raz veľmi pekne poďakovať.

 

Miesto konania : Mestská časť Myslava

Text a foto: Ing. Peter Fábián a Regina Ničová

 

 

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSZ Marina Zvolen

Ideme, ideme

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV