3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  FS Vranovčan pod Pyrenejami
FS Vranovčan pod Pyrenejami

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

FS Vranovčan pod Pyrenejami

16. 08. 2013
Saint Girons, Francúzsko

Folklórny súbor Vranovčan sa v dňoch 1. – 10. augusta zúčastnil medzinárodného folklórneho festivalu v meste Saint Girons vo Francúzsku. Toto mestečko situované pod majestátnymi Pyrenejami, vzdialené od Vranova 2400 km, privítalo našincov veľmi vľúdne.

Festival sa vyznačoval vysokou profesionalitou a skvelou organizáciou, čo len prispievalo k skvelej nálade jednotlivých folklórnych kolektívov a zároveň sa odrážalo na vynikajúcej kvalite jednotlivých vystúpení. Sprievodcovia a organizátori festivalu si pamätali FS Vranovčan už z návštevy spred piatich rokov a tak našincom vo Francúzsku naozaj nič nechýbalo k tomu, aby zanechali čo najlepší dojem. Spolu s kolektívmi z Peru, Kuby, Nového Zélandu, Indie, Tatarstanu a s domácimi francúzskymi súbormi sa FS Vranovčan predstavil na 10 vystúpeniach a zúčastnil sa dvoch  festivalových sprievodov naprieč mestom. Všetky súbory sa taktiež zúčastňovali vystúpení v okolitých dedinkách a mestečkách. Keďže sa festival a mesto Saint Girons nachádzalo neďaleko mesta Lurdy, nič nebránilo slovenským chlapcom a dievčatám v tom, aby navštívili toto pútnické miesto, pomodlili sa a odviezli domov rodine za dúšok svätenej vody.

Temperamentnosť našich tancov, rýchle čardáše, verbunky i veselé farebné karičky zaujali divákov natoľko, že sa vytlieskavaním na každom vystúpení dožadovali prídavku. Standing ovations na jednotlivých vystúpeniach je ďalším dôkazom toho, že FS Vranovčan dôstojne reprezentoval mesto, región i celé Slovensko.

Zdroj: FS Vranovčan

 

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

LH Paprckovci

Rozkazovacky - Pri brode na vode

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV