3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  FS Vranovčan pod Pyrenejami
FS Vranovčan pod Pyrenejami

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

FS Vranovčan pod Pyrenejami

16. 08. 2013
Saint Girons, Francúzsko

Folklórny súbor Vranovčan sa v dňoch 1. – 10. augusta zúčastnil medzinárodného folklórneho festivalu v meste Saint Girons vo Francúzsku. Toto mestečko situované pod majestátnymi Pyrenejami, vzdialené od Vranova 2400 km, privítalo našincov veľmi vľúdne.

Festival sa vyznačoval vysokou profesionalitou a skvelou organizáciou, čo len prispievalo k skvelej nálade jednotlivých folklórnych kolektívov a zároveň sa odrážalo na vynikajúcej kvalite jednotlivých vystúpení. Sprievodcovia a organizátori festivalu si pamätali FS Vranovčan už z návštevy spred piatich rokov a tak našincom vo Francúzsku naozaj nič nechýbalo k tomu, aby zanechali čo najlepší dojem. Spolu s kolektívmi z Peru, Kuby, Nového Zélandu, Indie, Tatarstanu a s domácimi francúzskymi súbormi sa FS Vranovčan predstavil na 10 vystúpeniach a zúčastnil sa dvoch  festivalových sprievodov naprieč mestom. Všetky súbory sa taktiež zúčastňovali vystúpení v okolitých dedinkách a mestečkách. Keďže sa festival a mesto Saint Girons nachádzalo neďaleko mesta Lurdy, nič nebránilo slovenským chlapcom a dievčatám v tom, aby navštívili toto pútnické miesto, pomodlili sa a odviezli domov rodine za dúšok svätenej vody.

Temperamentnosť našich tancov, rýchle čardáše, verbunky i veselé farebné karičky zaujali divákov natoľko, že sa vytlieskavaním na každom vystúpení dožadovali prídavku. Standing ovations na jednotlivých vystúpeniach je ďalším dôkazom toho, že FS Vranovčan dôstojne reprezentoval mesto, región i celé Slovensko.

Zdroj: FS Vranovčan

 

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

VFS Janosik Zvolen

Cesta vysekana

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV