3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  DFSk Vinica o.z. Myslava a jubilejný 20. ročník hornotoryského folklórneho festivalu
DFSk Vinica o.z.  Myslava a jubilejný 20. ročník  hornotoryského  folklórneho festivalu

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

DFSk Vinica o.z. Myslava a jubilejný 20. ročník hornotoryského folklórneho festivalu

28. 08. 2013
Sabinov, Sabinov a Krivany

DFSk Vinica prijala pozvanie do Krivian na jubilejný 20. ročník hornotoryského folklórneho festivalu. Zúčastnili sme sa 17.augusta 2013. Prvá zástavka bola na námestí  v Sabinove,  kde sa uskutočnila živá pozvánka folklórnych skupín na festival. Tu jednotlivé folklórne súbory a skupiny zatancovali krátke ukážky ľudových tancov a piesni.

My sme predviedli piesne z nášho regiónu a tanec „resgočardaš“. Ďalšia zastávka bola už v Krivanoch. O 17.00 hod. začínal program pod názvom „DEDOVIZEŇ – KRÁSA V ČASE“, v ktorom sme vystúpili aj my.

Predstavili sme pásmo Čepiny“ spracované piesňami a žartovným, dvojzmyslovým hovoreným slovom. S týmto pásmom sme  na celoslovenskej súťaži  nositelia tradícií v Dolnej Suči skončili v zlatom pásme a umiestnili sme sa medzi štyri najlepšie folklórne skupiny na Slovensku.

Z vystúpenia sme si odniesli veľa krásnych zážitkov z našej ľudovej kultúry a nadviazali nové priateľstva. Veľmi nás prekvapil aj polnočný ohňostroj, ktorý bol neskutočne krásny.

 

 Text a foto: Regina Ničová a Ing. Peter Fábián 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

VYCHODNA

16

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV