3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  FS Rovňan v Bulharsku
FS Rovňan v Bulharsku

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

FS Rovňan v Bulharsku

03. 09. 2013
Primorsko - Bulharsko

FS Rovňan sa po týždni vrátil zo zájazdu v Bulharsku. V dňoch 25.8.-31.8.2013 sa zúčastnil medzinárodného folklórneho festivalu, ktorý má v meste Primorsko dlhoročnú tradíciu. Avšak tento ročník bol výnimočný tým, že festival mal aj súťažný charakter. Na festivale sa predstavilo 6 súborov zo 6 krajín sveta - z Bulharska, Ruska, Litvy, Gruzínska, Turecka a Slovenska. Náš FS Rovňan prezentoval Slovensko svojimi tancami z rôznych regiónov (Liptov, Horehron, Myjava, Zemplín, Goral, Terchová) a na galaprograme dostal cenu Grand Prix Primorsko 2013, čiže slovenský súbor bol ohodnotení ako najlepší folklórny súbor festivalu a prvé ocenenie v histórií festivalu si odniesli Slováci. 
    Okrem oficiálnych vystúpení organizátori pripravili i rôzne zákulisné súťaže a aktivity pre účastníkov festivalu. Konal sa volejbalový turnaj medzi súbormi, kde sa FS Rovňan dostal až do semifinále. Okrem volejbalu mali organizátori prichystanú, kvázy "talentovú", súťaž s názvom Mr.&Mrs. večera, ktorej sa zúčastnil jeden pár za každý súbor. Tu člen Rovňanu vybojoval pre súbor druhé miesto. Zájazd dopadol skvele a FS Rovňan z Veľkého Rovného mal v Primorsku veľa úspechov. 

 

Tomáš Truchlík

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Polana Zvolen

Javorová hú?va

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV