3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Folklór a mladí ľudia
Folklór a mladí ľudia

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Folklór a mladí ľudia

10. 09. 2013
Základná škola

Dňa 6. septembra 2013 l v Hnúšti Základnej škole Klokočova 742 sa konal  tanečný workshop a prezentácia projektov na tému : Folklór a  mladí ľudia,  ktorí pomocou národného projektu Komprax – Kompetencie pre prax  vďaka IUVENTE v Banskej Bystrici,  kde si  mladí ľudia majú možnosť  pripraviť  projekt,  ktorý si sami  zrealizujú a tím nadobudnú nové vedomosti a skúsenosti do života. Záujem zapojiť sa, sme  mali dve tanečníčky zo súboru Vepor a to  Janka Jakabšicová a Lucia Krajčiová. Lucia Krajčiová prezentovala kroje nášho Gemera – Malohontu,  z obce Klenovec  a podelila sa s piesňami,  ktoré predviedli a zaspievali  dievčaťa z dievčenskej speváckej skupiny Detského folklórneho súboru Mladosť . Úlohou  bolo naučiť sa piesne a dvaja dobrovoľníci, ktorí mali odvahu,  ich museli zaspievať. Keď zaspievali piesne, dostali ceny.

Po prezentácii  sa konal tanečný workshop,  ktorý pripravila Janka Jakabšicová, kde naši tanečníci z DFS Mladosť z Klenovca zatancovali tanec obce Klenovec, s názvom,, Rontouka,, ktorý potom učili ostatných. Každý tanečník si vybral svojho partnera, ktorého učil tanec. Keď si každý našiel svojho partnera,  začalo sa tancovať. Deti si užili plno zábavy a skúsili niečo nové, čo doteraz nemali možnosť vyskúšať. Všetkým sa to páčilo a po naučení tanca sa porozdávali ceny, z ktorých mali všetci radosť. Tí, ktorí sa nezapojili, dostali sladké odmeny.   Na koniec  sa všetkým poďakovalo za ochotu zapojiť sa a za odvahu.

Niektorým sa tanec a spev tak zapáčil, že sa hneď pri hlásili do súboru. Projekt mal  veľký úspech, pretože folklórny súbor má nových členov. Sme radi, že sú mladí ľudia v dnešnej dobe, ktorí  majú záujem sa  zapojiť aj to takýchto aktivít. Ďakujeme za podporu nášho projektu IUVENTE z Banskej Bystrice a možnosť zapojiť sa do projektu Komprax. 

                           Autor: Janka Jakabšicová a Lucia Krajčiová

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Paprckovci

Rozkazovacky - Moj otec bol velky pytliak

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV