3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  FS Podpoľanec v Taliansku
FS Podpoľanec v Taliansku

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

FS Podpoľanec v Taliansku

12. 09. 2013
Treviso

Tohto roku, po minuloročnom zájazde v Južnej Kórei, sa FS Podpoľanec z Detvy rozhodol ostať v Európe a využil pozvanie prezidenta UFI Talianskej folklórnej únii Paola Vidotta. Vycestoval na prestížny festival do mesta Treviso, ktoré sa nachádza v regióne Benátsko.

Festival sa začal 15. augusta a skončil 23. augusta. Súboristi sa na zájazd poskladali a z grantu prispelo na cestu finančne aj Ministerstvo kultúry SR.

„Festival bol organizačne veľmi dobre zvládnutý. Bolo vidieť, že riaditeľ festivalu je priamo prezident UFI. Festivalu sa zúčastnil domáci súbor Trevigiano a súbory z Poľska, Ruska a Fínska.

Boli sme prijatý pri otvorení festivalu u primátora Trevisa, kde sme aj na hlavnom námestí absolvovali vystúpenie. Vystupovali sme v rôznych mestečkách v okolí rieky Piava na úpätí Dolomitov, ale aj v letovisku pri Jadrane v Lido di Jesolo, kde nás prišli povzbudiť dovolenkujúci Slováci. Jeden deň sme venovali turistike a išli sme si pozrieť svetoznáme Benátky, keďže sme bývali len 50 km od mesta, nemohli sme si taký kultúrny zážitok nechať ujsť. Čiže počas pobytu sme navštívili Dolomity, boli sme sa kúpať v Lido di Jesolo a v Bibione a kultúrne sme sa vyžili v Benátkach a v Trevise, dá sa povedať z každého rožku trošku “, povedal organizačný vedúci FS Podpoľanec PhDr. Jaroslav Černák. Tohtoročnú bohatú folklórnu sezónu, čo sa týka počtu vystúpení, súbor uzavrie zájazdom 28.9 do Rumunska, kde ide medzi Slovákov do mesta Nadlak.

 

PhDr. Jaroslav Černák

vedúci súboru

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Marína

Pusť ma bača ...

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV