3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Konferencia - 15 rokov Programu obnovy dediny na Slovensku
Konferencia - 15 rokov Programu obnovy dediny na Slovensku

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Konferencia - 15 rokov Programu obnovy dediny na Slovensku

16. 09. 2013
Banská Bystrica

Starostovia zo všetkých kútov Slovenska, zástupcovia štátnej správy, samosprávnych krajov, partnerských organizácií, odborníci a ďalší vzácni hostia aj zo zahraničia sa stretnú  v Banskej Bystrici v stredu 18. septembra 2013 na konferencii, aby bilancovali 15 rokov Programu obnovy dediny na Slovensku.

Cieľom tejto konferencie je prezentovať výsledky,  pozitívne realizácie, skúsenosti, úspechy a neúspechy pätnásťročného snaženia, a hodnotiť 7. ročník súťaže Dedina roka. Konferenciu ukončí  vyhlásenie výsledkov tejto súťaže.

Konferenciu organizuje Slovenská agentúra životného prostredia v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia SR a so Spolkom pre obnovu dediny.

 

Program obnovy dediny (POD) je známym, ale hlavne obľúbeným a úspešným nástrojom rozvoja vidieka v štátoch vyspelej Európy a od roku 1998 aj na Slovensku.  CieľomPOD je vytvorenie ekonomických, organizačných a odborných predpokladov podpory vidieckych komunít k tomu, aby sa vlastnými silami snažili o rozvoj zdravého životného prostredia, udržiavanie prírodných a kultúrnych hodnôt krajiny a rozvoj ekologicky neškodného hospodárenia s využitím miestnych zdrojov.  Napĺňaním cieľov POD je podporovaná aj implementácia Európskeho dohovoru o krajine.

 

O prestížny titul Dedina roka 2013 a možnosť reprezentovať Slovensko v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny súťažilo 27 obcízo siedmich krajov Slovenska. Súťaž vyhlásilo  Ministerstvo životného prostredia SR spoločne so Slovenskou agentúrou životného prostredia, Spolkom pre obnovu dediny a Združením miest a obcí Slovenska. V súťaži obce prezentujú úspešné postupy obnovy vidieka, zlepšenie kvality životného prostredia a rozvoj dedín na národnej a medzinárodnej úrovni. Obce súťažia o celkové prvenstvo, ako aj o ocenenia v siedmich kategóriách. Počas mesiacov jún a júl 2013 všetky prihlásené obce navštívili členovia národnej hodnotiacej komisie, ktorí vybrali celkového víťaza súťaže, ktorý získa titul Dedina roka 2013 a právo reprezentovať Slovenskú republiku v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny, a držiteľov ostatných ocenení.

Prihlásené obce: Alekšince, Baďan, Bánov, Blatnica, Bošáca, Červeník, Dubník, Heľpa, Jablonka, Jasenica, Kechnec, Malé Dvorníky, Matejovce nad Hornádom, Miklušovce, Močenok, Mošovce, Mútne, Pavlovce nad Uhom, Pruské, Sebechleby, Slovinky, Šarovce, Špania Dolina, Štitáre, Tešedíkovo, Vaďovce, Vyšný Kubín.

www.obnovadediny.sk.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Andrea Jágerová

Uš som sa vidala

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV