3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Dedinská folklórna skupina Vinica o.z. na Ukrajine.
Dedinská folklórna skupina Vinica o.z. na Ukrajine.

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Dedinská folklórna skupina Vinica o.z. na Ukrajine.

19. 09. 2013

Dedinská folklórna skupina Vinica o.z. dostala pozvanie od starostu obce Ťahanovce pána Ing. Jána Niguta reprezentovať tance a zvyky Abova v zahraničí. Pozvanie sme prijali a tak sme sa zúčastnili folklórneho festivalu  dňa 14. – 15.9.2013 v Perechyne na Ukrajine a zároveň aj ich športového dňa.

Na Ukrajinu sme dorazili v sobotu, keď začínal športový deň. Súťažilo sa v troch disciplínach(volejbal, chytanie rýb a vozenie vo fúriku) spolu so súbormi z Poľska a Ukrajiny. Na čele s našim kapitánom pánom Ing. Nigutom  a pod jeho taktovkou sme vo všetkých troch disciplínach excelovali a tak získali prvé miesto. Večer sa zakončil banketom a skvelou zábavou až do bieleho rána. Nasledujúci deň sme odštartovali raňajkami a relaxačným oddychom(kúpanie vonku vo veľkej kamennej kadi, pod ktorou horel oheň a ohrieval vodu a ochladzovanie sa v potoku s vodou okolo 5 stupňov príjemne „teplou“). 

Naša cesta na Ukrajinu vyvrcholila v nedeľu folklórnym festivalom. Najprv sme sa zúčastnili slávnostného otvorenia Slovenského folklóru- Slovenská ruža v Tur´i Remety a potom sme sa premiestnili do Dubrynychi kde sme vystupovali s domácimi, ale aj zahraničnými folklórnymi súbormi.

Vystúpenie DFSk VINICA o.z. odštartovali dievčatá s piesňami a karičkami z Myslavy. Dievčenský spev a tanec bol prerušený „parobským“ tancom. Záver vystúpenia sme vygradovali  párovými rezkými tancami. Odmenou nám bol obrovský potlesk z publika.

 Z celej našej cesty na Ukrajinu sme si doniesli krásne zážitky a nové známosti. Aj touto cesto sa chceme veľmi pekne poďakovať pánovi starostovi Ing. Jánovi Nigutovi za pozvanie, celej našej ako aj zahraničnej delegácií za špičkovú starostlivosť - pohostinnosť a Jankovi Ivanovi z ľudovej hudby Cifra za hudobný doprovod.

Ďakujeme.

Miesto konania : Perechyn- Ukrajina

Termín konania: 14. - 15.9.2013

Text a foto: Ing. Peter Fábián

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Jozef Andrascik

A na nasim natonu

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV