3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Prešovačka v múzeu
Prešovačka v múzeu

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Prešovačka v múzeu

24. 09. 2013
Pezinok

Návštevníci pezinského Vinobrania lisovali na storočnom lise

 

Malokarpatské múzeum v Pezinku počas uplynulého víkendu umožnilo návštevníkom pezinského Vinobrania lisovať na storočnom preši. Múzeum je tak jednou z mála pamäťových inštitúcii, ktoré sa môžu pochváliť plnou funkčnosťou zbierkových predmetov.

Každý, kto prišiel do múzea, si mohol prezrieť historické pivnice, dozvedieť sa o práci vo vinohrade či v pivnici. Múzeum tiež v rámci prehliadky expozície ponúklo pezinský burčiak a tradičné pagáče. Najväčším zážitkom pre návštevníkov Vinobrania v múzeu však bolo nepochybne prešovanie hrozna na storočnom lise. Hostia z rôznych častí Slovenska sa dozvedeli, ako pred sto rokmi prebiehala prešovačka, sami si vyskúšali prácu s lisom a ochutnali mušt, ktorí pomáhali pripraviť.

Okrem lisovania a prehliadky najväčšej zbierky lisov v strednej Európe Malokarpatské múzeum v Pezinku ponúklo aj výstavu „V časovej tiesni“. Tá prináša do 8. februára 2014 možnosť vidieť zreštaurované i nezreštaurované hodiny výhradne zo zbierok múzea.

 

 

V Pezinku 24.9. 2013

 

Pripravila: Mgr. Kišoňová Miroslava

miroslava.kisonova@muzeumpezinok.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

Jano Chabada

Na horach sedaju vtacence

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV