3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Prešovačka v múzeu
Prešovačka v múzeu

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Prešovačka v múzeu

24. 09. 2013
Pezinok

Návštevníci pezinského Vinobrania lisovali na storočnom lise

 

Malokarpatské múzeum v Pezinku počas uplynulého víkendu umožnilo návštevníkom pezinského Vinobrania lisovať na storočnom preši. Múzeum je tak jednou z mála pamäťových inštitúcii, ktoré sa môžu pochváliť plnou funkčnosťou zbierkových predmetov.

Každý, kto prišiel do múzea, si mohol prezrieť historické pivnice, dozvedieť sa o práci vo vinohrade či v pivnici. Múzeum tiež v rámci prehliadky expozície ponúklo pezinský burčiak a tradičné pagáče. Najväčším zážitkom pre návštevníkov Vinobrania v múzeu však bolo nepochybne prešovanie hrozna na storočnom lise. Hostia z rôznych častí Slovenska sa dozvedeli, ako pred sto rokmi prebiehala prešovačka, sami si vyskúšali prácu s lisom a ochutnali mušt, ktorí pomáhali pripraviť.

Okrem lisovania a prehliadky najväčšej zbierky lisov v strednej Európe Malokarpatské múzeum v Pezinku ponúklo aj výstavu „V časovej tiesni“. Tá prináša do 8. februára 2014 možnosť vidieť zreštaurované i nezreštaurované hodiny výhradne zo zbierok múzea.

 

 

V Pezinku 24.9. 2013

 

Pripravila: Mgr. Kišoňová Miroslava

miroslava.kisonova@muzeumpezinok.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Sestry Sihelské

Nebudem, nebudem tej Slatine bývať

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV