3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Primášove srdce v turčianskej záhradke
Primášove srdce v turčianskej záhradke

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Primášove srdce v turčianskej záhradke

03. 10. 2013
Martin, v Slovenskom komornom divadle

Program venovaný nedožitým 70. narodeninám a pamiatke Ing. Dušana Tumu.

Pre nás muzikantov bol Dušan Tuma učiteľom, primášom, upravovateľom ľudových piesní, tvorcom hudobných úprav, ale hlavne priateľom a pre mnohých „folklórnym otcom.“

Ako osláviť narodeniny muzikanta? Predsa hudbou a spevom. Rozsah Dušanových hudobných úprav zahŕňa hudbu nielen ľudovú, ale aj klasickú a sakrálnu. Počet jeho žiakov a odchovancov je veľký a myšlienka zahrať na 70-tke Dušana Tumu, hoci sa jej nedožil, sa stretla s pozitívnym ohlasom. Tak prečo si nezahrať?

A tak sme sa rozhodli. Pod hlavičkou Združenia turčianskych muzikantov sme vytvorili hudobno-poeticko-spevácke podujatie, kde si môžete vypočuť to čo v nás Dušan Tuma zanechal. Lásku k ľudovej piesni, ale i hudbe ako takej.

V programe odznie blok sakrálnej, klasickej a ľudovej hudby. Zahrajú a zaspievajú si muzikanti a speváci z Martina, Krpelian i z celého regiónu Turiec, spevokol z Devičian, ale i ľudové hudby z Čiech a Poľska.

Bude to dar od nás muzikantov, pre človeka, ktorý v nás zanechal kus seba, svojej duše a bude v nás žiť naveky. 

Dátum, čas a miesto: 26.10.2013 o 16.00 hod. v Slovenskom komornom divadle v Martine.

 

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

Katka a dedko Kubacakovci

Mam ja hrušku

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV