3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Gazdovské a remeselné slávnosti 2013
Gazdovské a remeselné slávnosti 2013

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Gazdovské a remeselné slávnosti 2013

10. 10. 2013
Turiec

Druhý ročník miestnych gazdovských a remeselných slávností prinesie opäť to najlepšie z regiónu Turiec. Príďte sa stretnúť s miestnymi pestovateľmi a výrobcami, ktorým záleží na dobrej kvalite životného prostredia, potravín a výrobkov a podporte aktivity smerujúce k regionálnej sebestačnosti a zdravému trhu.

Prvé Martinské Dožinky boli dielom priateľov, ktorých spoločným záujmom je zdravie potravín, prostredia a života. Za úlohu si dali vytvoriť priestor pre stretnutie miestnych pestovateľov, výrobcov a nákupcov, zdieľanie skúseností, výmenu a predaj tovaru. Tento cieľ sa nakoniec podarilo vo vrelej spokojnosti a dobrej nálade naplniť a tak pokračovanie tejto novozaloženej tradície bolo samozrejmé.

Po úspešnom prvom ročníku podujatia sa rozhodli organizátori pozvať nie len viacej domácich remeselníkov a producentov potravín, ale program doplnili aj o vystúpenia, hudbu, prednášky či fórum nápadov. Na príprave podujatia sa podieľa viacero dobrovoľníkov z dvoch občianskych združení. Slávnosti sa budú konať dňa 12. októbra 2013 od 11:00 do 20:00 na Memorandovom námestí v Martine.

 

Autor: Matej Bórik

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Osikovcan Osikovo

Pod Veronu

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV