3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pri Vrbovskom Betleheme
Pri Vrbovskom Betleheme

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Pri Vrbovskom Betleheme

16. 12. 2013

  

 

Vo dvore ľudového umelca Dušana Šarkana vo Vrbovciach sa v piatok 13. decembra 2013 uskutočnila krásna prezentácia betlehemskej hry, kolied a vinšov.  Všetkým divákom sem prišli zavinšovať a zaspievať koledy členovia detských folklórnych súborov Lieskovček z Rimavskej Soboty a Mladosť z Klenovca, členovia folklórneho súboru Rimavan z Rim. Soboty, sólistka Andrejka Vranská z detského folklórneho súboru Zrkadielko z Hnúšte a dopoludnie spestril svojím spevom a krásnou hrou na píšťalku aj pán Milan Katreniak z Tisovca. Podujatie sa konalo pred jedným z najväčších vyrezávaných betlehemov na Slovensku a zúčastnilo sa mnoho miestnych občanov a aj niektorí žiaci zo ZŠ Sama Vozára v Hrachove. A hoci počasie nebolo pravé zimné, vianočná atmosféra, ktorá vládla vo Vrbovciach pred betlehemom to vynahradila.

Ďakujeme všetkým účinkujúcim, ktorí spestrili svojím vystúpením piatkové dopoludnie. Osobitná vďaka patrí Jarke Lajgútovej, ktorá pripravila scenár program a tiež pánovi Dušanovi Šarkanovi, ktorý každý rok vo svojom dvore srdečne privíta účinkujúcich aj divákov. Teší nás, že z podujatia sa stáva krásna tradícia, v ktorej by sme chceli pokračovať aj v ďalších rokoch.

Podujatie Pri Vrbovskom Betleheme bolo realizované Gemersko-malohontským osvetovým strediskom v Rimavskej Sobote v rámci projektu Čarovná studnička s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Zároveň by som chcela všetkých srdečne pozvať dňa 19. decembra o 18. hod. na ukážku betlehemskej a trojkráľovej hry, vianočných kolied a vinšov do rímsko-katolíckeho kostola v Rimavskej Sobote.

 

Ing. Magdaléna Kantorová

Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rim. Sobote

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Kecera Jakubany

Teraz jem ša rozskakala

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV