3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Dedina roka 2013 - 3. miesto Pruské
Dedina roka 2013 - 3. miesto Pruské

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Dedina roka 2013 - 3. miesto Pruské

29. 01. 2014
Pruské

3. miesto

Pruské

Okres: Ilava

Počet obyvateľov: 2 190

www.obecpruske.sk 

Pruské leží na Považí v malebnej Ilavskej kotline pod zrúcaninami starobylého hradu Vršatec a tvorí vstupnú bránu do Bielych Karpát. Prírodné prostredie a aktívny ľudský potenciál tvoria symbiózu dynamického rozvoja obce, ktorá má ambíciu stať sa modernou obcou 21. storočia a prirodzeným lídrom celého mikroregiónu. Nezabúda však ani na ,,dobré mravy“, ako sa začína jedna z častí diela najvýznamnejšieho barokového dejateľa a kňaza Hugolína Martina Gavloviča, ktorý tvoril v obci. K „dobrým mravom“ patrí predovšetkým úcta k svojim historickým koreňom. Pruské dôstojne prejavuje úctu k minulosti, triezvo hodnotí súčasnosť a dynamicky poskytuje vízie do budúcna. Mimoriadne aktívny prístup vedenia obce ku všetkým komunitám vytvára pestrý a plodný život v obci. Občania prejavujú svoju hrdosť k miestnym hodnotám bohatou spoluprácou a fungujúcimi partnerstvami.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

SS Jastrabcan Sarisske Jastrabie

My dva kamaratky

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV