3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Dedina roka 2013 - Mimoriadna cena Kechnec
Dedina roka 2013 - Mimoriadna cena Kechnec

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Dedina roka 2013 - Mimoriadna cena Kechnec

31. 01. 2014
Kechnec

Mimoriadna cena

ocenenie „Za výnimočný, inovatívny, vizionársky a zároveň trvalo udržateľný rozvoj obce“

Kechnec

Okres: Košice – okolie

Počet obyvateľov: 1 100

www.kechnec.sk 

Dedina v bezprostrednej blízkosti mesta Košice s bohatou a turbulentnou minulosťou, vyplývajúcou z hraničnej polohy v intenzívne urbanizovanom prostredí. Obec sa osamostatnila až v roku1990 aodvtedy prešla veľmi intenzívnym vývojom. Využila a stále využíva svoju polohu na úspešnú realizáciu priemyselnej zóny ako základu komplexného rozvoja obce. Výsledkom je nárast počtu obyvateľov o skoro 60 %, pokles nezamestnanosti na súčasných 9 %, kvalitná a rôznorodá vybavenosť nadobecného významu, revitalizované centrum obce, rozbehnuté projekty regionálneho až medzinárodného charakteru, zamerané na vzdelávanie a využitie geotermálnej energie. Dosiahnuté ekonomické podmienky umožňujú vytvárať pre obyvateľov optimálne životné podmienky. Aktívne a úspešné vyhľadávanie partnerov na globálnej úrovni, ekonomické aktivity obce ako subjektu a jej komplexný rozvoj dokumentujú mimoriadne úspešný a pragmatický prístup k udržateľnosti stratégie rozvoja.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Magura Kezmarok

Tatry nase, Tatry

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV