3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Dedina roka 2013 - Dedina ako pospolitosť - Pavlovce nad Uhom
Dedina roka 2013 - Dedina ako pospolitosť - Pavlovce nad Uhom

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Dedina roka 2013 - Dedina ako pospolitosť - Pavlovce nad Uhom

04. 02. 2014
Pavlovce nad Uhom

Dedina ako pospolitosť

ocenenie „Za dlhodobý a systematický rozvoj rôznorodej komunity s rešpektovaním miestneho naturelu“

Pavlovce nad Uhom

Okres: Michalovce

Počet obyvateľov: 4 401

www.pavlovce.sk 

Veľká dedina – centrum osídlenia a ekonomických aktivít na periférii Slovenska v blízkosti slovensko-ukrajinskej hranice, v ktorej má väčšinový podiel rómske etnikum. Napriek svojej polohe a ťažkým sociálno-ekonomickým podmienkam vyniká šírkou rozsahu a rôznorodosťou spoločenských aktivít, vytvára podmienky na integráciu sociálne odkázaných a marginalizovaných spoluobčanov, zabezpečuje vysokú úroveň vzdelávania nastupujúcej generácie obyvateľov. Spôsob spolužitia obyvateľov je príkladom, ako dosiahnuť vysokú kvalitu v etnicky zmiešanom prostredí. Obyvatelia, bez ohľadu na etnickú rozdielnosť, sú lokálpatrioti. Sú hrdí na svoju obec a prejavujú to svojimi aktivitami a občianskou angažovanosťou napriek tomu, že kvôli nedostatku pracovných príležitostí v tomto regióne odchádzajú za prácou do zahraničia – odchádzajú, aby sa vrátili.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Rinalda Olaha

Rokazovacky

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV