3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Folklór a tradície - medzinárodný filmový festival
Folklór a tradície - medzinárodný filmový festival

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Folklór a tradície - medzinárodný filmový festival

15. 02. 2014
Hriňová, Mestské kultúrne stredisko Mesta Hriňová

Mesto Hriňová pripravuje na 1.- 4.mája 2014   Medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“.

      Medzinárodný filmový festival „Folklór a tradície“ je tematickou súťažou neprofesionálnych filmov. Autori  môžu posielať svoje diela až do 31.3.2014 priamo organizátorovi súťaže – Mestskému kultúrnemu stredisku v Hriňovej.

     Hlavným poslaním podujatia je prezentácia a podpora tvorby, snaha aktivizovať neprofesionálnych tvorcov folklórnych filmov ako aj filmov o tradíciách, ktoré sa ešte zachovali v akejkoľvek podobe.

     Cieľom je tiež podnietiť vznik nových snímok s uvedenou tematikou. Touto formou súťaže chcú organizátori prispieť k zdokumentovaniu a archivácii mnohých vzácnych, často postupne zanikajúcich vecí, udalostí, pracovných postupov či zvyklostí a zanechať tak tieto hodnoty  aj pre budúce generácie..

      Festival má snahu napomôcť viac zviditeľniť prácu ľudí, ktorí sa folklóru venujú alebo venovali a tiež hľadať informácie o našich tradíciách, zvykoch, kultúre a  ľuďoch, pre ktorých je folklór a tradície súčasťou ich života.

     Ocenené budú tri najlepšie snímky. Jednému filmu bude udelená aj cena diváka. Technické podmienky na zasielanie filmov nájdete na webovej stránke mesta Hriňová, ako aj na našej stránke  

Na tomto odkaze.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH DATELINKA KRIVAN

Ked pojdes pola nas - Od konca do konca

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV