3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Otvorenie predajne ÚĽUV v Banskej Bystrici
Otvorenie predajne ÚĽUV v Banskej Bystrici

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Otvorenie predajne ÚĽUV v Banskej Bystrici

20. 03. 2014
Banská Bystrica, Predajňa ÚĽUV na Dolnej ulici 14

Do ulíc Banskej Bystrice sa po krátkej odmlke opäť vracia predajňa ÚĽUV. Ústredie ľudovej umeleckej výroby sa ju na základe dopytu zákazníkov rozhodlo prostredníctvom svojho Regionálneho centra remesiel v Banskej Bystrici otvoriť znovu. Oproti predošlej prevádzke príde ale aj k drobným vylepšeniam. Okrem nového vzhľadu predajne sa rozšíri aj jej sortiment. Popri tradičných ľudových výrobkoch a produktoch nájde zákazník v sortimente aj remeselné pomôcky.

 

„Poslaním ÚĽUV-u v regiónoch je v prvom rade chrániť a uchovávať tradičné remeslá,“ hovorí Roman Malatinec, riaditeľ Regionálneho centra remesiel ÚĽUV v Banskej Bystrici a dodáva: „Pevne verím, že otvorenie predajne ÚĽUV s remeselnými pomôckami v Banskej Bystrici pomôže aspoň čiastočne pokryť dopyt, ktorý je v tomto regióne naozaj vysoký. Veríme, že výrobcom aspoň čiastočne uľahčíme prácu a tešíme sa na každého nového zákazníka“ uzatvára Malatinec.

 

Predajňu na Dolnej ulici 14 plánuje Ústredie ľudovej výroby otvoriť začiatkom apríla. Sortiment ľudovoumeleckých výrobkov bude Ústredie ľudovej umeleckej výroby postupne, s výsledkami zasadnutí výtvarnej komisie ÚĽUV, rozširovať. Chýbať samozrejme nebudú ani už spomínané remeselné pomôcky. Remeselníci tu nájdu ťažko dostupné špecifické nástroje, ktoré potrebujú pre výkon svojej práce.

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Skalican

Ten holicsky zamek

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV