3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Predná izba ÚĽUV: Komentované prehliadky
Predná izba ÚĽUV: Komentované prehliadky

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Predná izba ÚĽUV: Komentované prehliadky

03. 04. 2014
Bratislava, priestoroch Prednej izby ÚĽUV na Námestí SNP

Ústredie ľudovej umeleckej výroby a Bratislavská organizácia cestovného ruchu pripravili sériu komentovaných prehliadok k výstave Liptov v priestoroch Prednej izby ÚĽUV na Námestí SNP. Prehliadky v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku budú každý pracovný deň vždy o 16:00 hod.

BRATISLAVA, 3. apríl 2014 –Ústredie ľudovej umeleckej výroby pripravilo pre návštevníkov Prednej izby ÚĽUV na Námestí SNP 12 v spolupráci s Bratislavskou organizáciou cestovného ruchu sériu komentovaných prehliadok k aktuálnej výstave Liptov. Výstava je zameraná na ľudovoumeleckú výrobu a tradičné výrobky z regiónu Liptov. Návštevníci nájdu na výstave zbierkové predmety Múzea ľudovej umeleckej výroby. Nechýba modrotlač, kroje, pastiersky riad či kožené kapsy.

Od pondelka do piatka sa návštevníci galerijno-predajného priestoru môžu zúčastniť vždy o 16:00 hod. komentovanej prehliadky, v piatok spojenej aj s predvádzaním tradičného remesla. Prehliadka prebehne súbežne v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku. Z remesiel sa každý piatok postupne výroba pastierskeho riadu, píšťaliek, piestov, pradenie vlny, paličkovanie a vyšívanie či maľba na sklo.

Vstupné na komentovanú prehliadku je od pondelka do štvrtka je 0,50 EUR za osobu. Každý piatok sa uskutoční komentovaná prehliadka aktuálnej výstavy spojená s predvádzaním ľudovoumeleckého remesla. Vstupné na prehliadku spojenú s predvádzaním remesla je 1,- EUR.

Držitelia Bratislava City Card (BCC) majú vstup na všetky prehliadky voľný.

 

Predná izba ÚĽUV

Námestie SNP 12

tel. 02/52 92 38 02

 

Otváracie hodiny:

Po – Pia: 10:30 – 18:00

So: 10:00 – 14:00

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

SLUK

Nechcela otvarat

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV