3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Predná izba ÚĽUV: Komentované prehliadky
Predná izba ÚĽUV: Komentované prehliadky

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Predná izba ÚĽUV: Komentované prehliadky

03. 04. 2014
Bratislava, priestoroch Prednej izby ÚĽUV na Námestí SNP

Ústredie ľudovej umeleckej výroby a Bratislavská organizácia cestovného ruchu pripravili sériu komentovaných prehliadok k výstave Liptov v priestoroch Prednej izby ÚĽUV na Námestí SNP. Prehliadky v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku budú každý pracovný deň vždy o 16:00 hod.

BRATISLAVA, 3. apríl 2014 –Ústredie ľudovej umeleckej výroby pripravilo pre návštevníkov Prednej izby ÚĽUV na Námestí SNP 12 v spolupráci s Bratislavskou organizáciou cestovného ruchu sériu komentovaných prehliadok k aktuálnej výstave Liptov. Výstava je zameraná na ľudovoumeleckú výrobu a tradičné výrobky z regiónu Liptov. Návštevníci nájdu na výstave zbierkové predmety Múzea ľudovej umeleckej výroby. Nechýba modrotlač, kroje, pastiersky riad či kožené kapsy.

Od pondelka do piatka sa návštevníci galerijno-predajného priestoru môžu zúčastniť vždy o 16:00 hod. komentovanej prehliadky, v piatok spojenej aj s predvádzaním tradičného remesla. Prehliadka prebehne súbežne v slovenskom, anglickom a nemeckom jazyku. Z remesiel sa každý piatok postupne výroba pastierskeho riadu, píšťaliek, piestov, pradenie vlny, paličkovanie a vyšívanie či maľba na sklo.

Vstupné na komentovanú prehliadku je od pondelka do štvrtka je 0,50 EUR za osobu. Každý piatok sa uskutoční komentovaná prehliadka aktuálnej výstavy spojená s predvádzaním ľudovoumeleckého remesla. Vstupné na prehliadku spojenú s predvádzaním remesla je 1,- EUR.

Držitelia Bratislava City Card (BCC) majú vstup na všetky prehliadky voľný.

 

Predná izba ÚĽUV

Námestie SNP 12

tel. 02/52 92 38 02

 

Otváracie hodiny:

Po – Pia: 10:30 – 18:00

So: 10:00 – 14:00

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Jana Palovica

Popred stolicny dom

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV