3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Večer autentického folklóru
Večer autentického folklóru

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Večer autentického folklóru

29. 05. 2014
Bratislava, DK Zrkadlový háj

Folklórny súbor ROZVADŽAN z Trenčianskych Stankoviec patrí medzi nové folklórne súbory. Vznikol len v roku 2011. Impulzom pre vznik tohto súboru boli oslavy 800. výročia prvej písomnej zmienky o obci Rozvadze. Priaznivci folklóru sa však stretávali na rôznych obecných vystúpeniach podstatne skôr. Obec Rozvadze sa zlúčila v roku 1972 s okolitými obcami Sedličná, Malé Stankovce a Veľké Stankovce do jednej obce s názvom Trenčianske Stankovce s terajším počtom obyvateľov 3 150. Obec Trenčianske Stankovce leží na úpätí Považského Inovca na ľavom brehu Váhu asi 8 km od krajského mesta Trenčín.

V súčasnosti má súbor 45 členov. Tvoria ho nadšenci v seniorskom veku ale aj stredná generácia. Hudobný doprovod zabezpečuje charakteristická skupina heligónkarov s klarinetom a ozembuchom pod vedením Ľuboša Šišovského. Odborné vedenie skúšok a nácvikov vykonávajú hosťujúci folkloristi Jarka Kohútová a Ing. Jozef Lehocký. Nových mladých folkloristov v Detskom folklórnom súbore Stankovčan pri ZŠ Jána Lipského vychováva dlhoročná pedagogička pani učiteľka Bočáková . Predsedom folklórneho súboru je Ing. Vendelín Sedláček .

Vo svojej činnosti sa zameriava na vyhľadávanie, zbieranie a uchovávanie ľudových zvykov, piesní a tancov z pôvodných ale aj z okolitých dedín a formou verejných vystúpení propagovanie folklórneho bohatstva z trenčianskeho regiónu. Vďaka nadšeniu, elánu a obetavosti všetkých členov , ale aj podpore vedenia Obce a ZŠ Trenčianske Stankovce, tento kolektív prináša radosť a potešenie všetkým priaznivcom ľudového umenia.

Na záver programu bude spoločenské posedenie pri ľudovej hudbe a občerstvení domácimi špecialitami.

Realizované s podporou Nadácie Vladimíra Bajana, Ministerstva kultúry SR a Bratislavského samosprávneho kraja

Ďalšie vstupenky, okrem predaja vstupeniek cez sieť ticketportal - kúp lístok,  je možné si osobne zakúpiť, príp. rezervovať v pokladniciach KZP. Viac na:http://www.kzp.sk/vstupenky

 

O podujatí aj TU:

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

Slavka Svajdova

Selecke piesne

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV