3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Štvrtok vo Východnej aj Poklady
Štvrtok vo Východnej aj Poklady

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Štvrtok vo Východnej aj Poklady

30. 06. 2014
Východná, Amfiteáter

Pozývame Vás na štvrtkový program Folklórneho festivalu Východná 2014, kde sa v dvoch programoch predstavia najmä speváci a muzikanti. Prvý program s názvom "Vetrík veje" od 19:00 hod. - Premiérový program ľudovej hudby a speváckej skupiny Umeleckého súboru Lúčnica je unikátnym počinom aj v rámci bohatej histórie súboru, nakoľko tieto dve zložky ešte nikdy v samostatnom programe nevystupovali. V tomto smere ide o lúčničiarsku i svetovú premiéru.

V druhom hudobno-speváckom programe od 20:00 hod. nazvanom "Poklady folklóru" uvidíte popredné osobnosti slovenského folklóru s reflexiou na 60. ročnú históriu FFV. Účinkujú: Diabolské husle a Ján Berky Mrenica ml., Ľudová hudba Miroslava Dudíka, Ján Ambróz s ĽH Železiar, Hana Hulejová, Angela Vargicová, Marka Mačošková, Monika Kandráčová, Kandráčovci, spevácka skupina Rodokmeň a ďalší.

 

Príďte do Východnej už vo štvrtok a zážitok bude určite zaričený.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Skalican

Ten holicsky zamek

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV