3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Udičanka oslavovala
Udičanka oslavovala

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Udičanka oslavovala

17. 09. 2014
Udiča

V nedeľu 14. septembra sa v Udiči po veľkých prípravách uskutočnil slávnostný koncert speváckej skupiny Udičanka a jej hostí pri príležitosti 10. výročia založenia  skupiny.

Členovia speváckej skupiny sa popasovali s neľahkou úlohou a podarilo sa im vydať prvý CD nosič ich obľúbených piesní pod názvom Ej hora, hora, ktorý počas koncertu slávnostne predstavili. Podujatia sa zúčastnilo aj Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici a nešetrilo slovami chvály, pretože spevácka skupina pracuje naozaj aktívne a to, že ich poznájú od Bratislavy po Košice svedčí aj množstvo ďakovných listov, ktoré si mali účastníci koncertu možnosť pozrieť. Vydaním CD nosiča prispeli k šíreniu pôvodných ľudových piesní i ich srdcu blízkych. Usporiadaním koncertu pripravili pre obyvateľov Udiče i širokej verejnosti nádherné popoludnie plné folklóru. Veď obsadenie bolo vynikajúce folklórne skupiny Žrnovanka - Horná Mariková, FSk Podžiaran - Papradno, spevácke skupiny Hatňanka - Hatné, Dúbrava - Jasenica, Nimničanka - Nimnica, Seniorka - Púchov a nechýbali ani domaci členovia FS Poniklec. Utužili sa tým priateľské vzťahy skupín zo susedných dolín a ich obcí a diváci mali možnosť opäť si potvrdiť, že za kvalitnou kultúrou nemusíme ďaleko chodiť a máme sa aj my čím v našom regióne pochváliť.

Speváckej skupine prajeme veľa torivej invencie a úspechov a tešíme sa už teraz na pripravované vianočné CD.

 

TEXT A FOTO

za POS PB Ing. Dana Mahútová

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Cicmany

Vyletela lastovienka, A tam dolu u dolicky, Chodi knaz

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV