3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Gemerská podkovička
Gemerská podkovička

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Gemerská podkovička

29. 10. 2014
Revúca, Mestský dom kultúry

V piatok, 24. októbra sa v Revúcej uskutočnil už piaty ročník festivalu detských folklórnych súborov Gemera-Malohontu pod názvom Gemerská podkovička. Zúčastnilo sa ho viac ako 130 účinkujúcich z detských folklórnych súborov Hájik a Lieskovček z Rimavskej Soboty, Lykovček z Revúcej, Mladosť a Zornička z Klenovca.

V dopoludňajších hodinách si účastníci festivalu uctili pamiatku pani Evky Skalskej, zakladajúcej členky a dlhoročnej vedúcej detského folklórneho súboru Lykovček, ktorá svojou činnosťou významne prispievala k folklórnemu životu na Gemeri-Malohonte a na počesť ktorej sa festival koná. Popoludní boli pripravené tvorivé dielne pre deti, v rámci ktorých sa oboznámili s jesenným zvykoslovím, gemerskými tancami a krásnymi gemerskými piesňami. V podvečerných hodinách sa  detské folklórne súbory predstavili v spoločnom programe, ktorý sa konal v Mestskom dome kultúry v Revúcej.

Cieľom festivalu je podporovať uchovávanie nehmotného kultúrneho dedičestva Gemera-Malohontu a bohatých folklórnych tradícií v okresoch Rimavská Sobota a Revúca.

Organizátormi podujatia boli Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote, Mestské kultúrne stredisko v Revúcej a Literárny klub pri Kníhkupectve KnihArt v Revúcej. Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 

Ing. Magdaléna Kantorová

Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Jan Palovic

Ked sme sa my dvaja lucili

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV