3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Na jarmeku opäť nebude chýbať ani kopaničiarska zabíjačka
Na jarmeku opäť nebude chýbať ani kopaničiarska zabíjačka

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Na jarmeku opäť nebude chýbať ani kopaničiarska zabíjačka

04. 12. 2014
Myjava, Námestie M. R. Štefánika

Začalo sa adventné obdobie, čas prípravy na najkrajšie sviatky v roku - Vianoce. S tým súvisia i viaceré tradičné podujatia pripravované v Myjave. Medzi ne patrí aj Vianočný jarmek, ktorý sa v tomto roku uskutoční v dňoch 12. a 13. decembra 2014. Na Námestí M. R. Štefánika budú opäť pripravené štýlové kopaničiarske chalúpky - predajné stánky s ponukou vianočného tovaru a ľudovo-umeleckými výrobkami. Nebudú tu chýbať živé ryby, kyslá kapusta, mäsové výrobky na sviatočný stôl, koreniny, med, oblátky, sušené ovocie, prútené a keramické výrobky, výrobky z dreva, šperky z pedigu, vianočný patchwork, nakladané syry, perníky a medovníky... Súčasťou jarmoku bude samozrejme aj občerstvenie a sprievodný kultúrny program.

Ten sa začne v piatok 12. decembra 2014 o 12.30 hod. a vystúpia v ňom žiaci myjavských základných škôl, špeciálnej základnej školy, Detský folklórny súbor Kopaničiarik, rómsky súbor Khamoro, Myjavskí heligonkári a vyvrcholí spoločným koncertom Dychovej hudby Myjavci a spevokolu Rímsko katolíckej farnosti Myjava o 17.00 hod.

Sobota 13. decembra 2014 bude patriť kopaničiarskej zabíjačke - Zabíjačke na Tomáša, ktorú na námestí predvedú členovia FSK Kopa a FSk Kýčer. Začne sa o 10.00 h, teda hodinku po otvorení predajných stánkov a tí, ktorí sem zavítajú, sa môžu tešiť aj na ochutnávku zabíjačkových špecialít a zábavu s Ľudovou hudbou FSK Kopa. Navyše, návštevníci z okolia môžu využiť ako atraktívnu dopravu na myjavský Vianočný jarmek pripravovanú nostalgickú jazdu parného vlaku na trati Veselí nad Moravou - Nové Mesto nad Váhom, ktorá bude práve v sobotu 13. decembra.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Norika Vančíkova Kapasná

Omilienci

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV