3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Recepty nitrianskych starých mám
Recepty nitrianskych starých mám

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Milan Hlôška (MilanH)

MilanH Folklór ma chytil v roku 1966, kedy sa v mojom rodnom Starom Tekove začali organizovať Tekovské folklórne slávnosti. Podľahol som jeho čaru a kráse krojov, ktoré odvtedy fotograficky zaznamenávam. Ale nielen folklór, aj ľudová kultúra ako...

Recepty nitrianskych starých mám

13. 12. 2014
Nitra

Recepty nitrianskych starých mám je kniha, ktorú si obľúbia všetky gazdinky. Prináša množstvo osvedčených receptov na prípravu mäsa, bezmäsitých jedál, chutných polievok či tradičných múčnikov. Jedlá, ktoré varili už naše staré mamy sú chutné, jednoducho sa pripravujú a nesú v sebe odkaz o tom, ako sa kedysi žilo.

V knihe okrem receptov nájdete aj množstvo byliniek a korenín, ktoré sú vypestované v záhradke autorky receptov a  ktoré si určite nájdu svoje miesto aj vo vašej kuchyni. Príprava jedál sa spája so spôsobom života a kniha vám povie viac o tom, ako varili naše staré a prastaré mamy, kedy boli aké suroviny dostupné a čo sa jedlo počas roka. Zaujme vás, ako kedysi dokázali gazdinky využiť v kuchyni všetko, čo im príroda ponúkla.

Kniha vás okrem receptov poteší aj príbehmi, tradíciami a dobovými fotografiami, ktoré vám pripomenú staré časy a vyrozprávajú vám viac zo života našich starých mám.

Príjemný zážitok pri odhaľovaní tradícií nášho kraja a dobrú chuť vám praje

autorka receptov: Anzelma Hlôšková

a autor fotografií: Milan Hlôška.

 

Počet strán: 128

Počet receptov: 274

Vydal, graficky upravil a vytlačil: Boris Kováč -. Btapress Levice

ISBN: 978-80-971328-5-9

 

Knihu je možné kúpiť v predajni:  Kníhkupectvo Viera, Nitra, Kmeťkova ul. 26, v predajni Kniha Jakub v Nitre, Štefánikova tr. 22 alebo na tel.. 0948110170 (vydavateľ). Mailom: boris.kovac@btapress.sk.

 

Milan Hlôška

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Vepor Klenovec

Pod Ostrou je malá dedinôčka

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV