3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Nové v múzeu
Nové v múzeu

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Nové v múzeu

15. 01. 2015
Martin, Múzeum slovenskej dediny Jahodnícke háje

Viete, čo je nové v múzeu? Výber z prírastkov, ktoré Slovenské národné múzeum v Martine získalo do zbierok v rokoch 2002 – 2012 predstaví návštevníkom výstava Nové v múzeu.

Počas desiatich rokov pribudlo do martinského múzea takmer 320 000 predmetov. Odborní pracovníci – kurátori prijali do svojich zbierok predmety z oblasti etnografie, kultúrnej histórie, národopisnej fotografie, archeológie i prírodných vied.

Zbierky múzea sa rozširovali vďaka cieleným nákupom, darmi a v oblasti zbierok prírodovedného charakteru najmä vlastným zberom.

Výstava rôznorodou skladbou exponátov prezentuje to, čo sa v tejto oblasti podarilo múzeu zrealizovať v rámci napĺňania svojho cieľa - uchovávania a prezentovania dokladov vývoja slovenskej prírody a spoločnosti, slovenského národa a etnických spoločenstiev ako súčasti národného kultúrneho dedičstva Slovenska.

Výstava Nové v múzeu bude v priestoroch Slovenského národného múzea v Martine prístupná do 31. marca 2015.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Kopaničiar

Šak to pekné časy bývali

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV