3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Vášnivý marcový folklór z východu a Podpoľania
Vášnivý marcový folklór z východu a Podpoľania

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Vášnivý marcový folklór z východu a Podpoľania

24. 02. 2015
Bratislava, DK Zrkadlový Háj

Aj v marci vás srdečne pozývame na folklórne podujatia v Zrkadlovom háji. Vo štvrtok 12. marca prídu s pravou východniarskou muzikou obľúbení bratia Kandráčovci s hosťami Terezou Mandzákovou, Ankou Poráčovou a Monikou Kandráčovou a poslednú marcovú nedeľu spríjemní folklórny súbor zo Zvolena POĽANA.

 

Ľudová hudba Ondreja Kandráča funguje od roku 2004 a za ten čas sa v nej vystriedali najrôznejší interpreti. No nemennou súčasťou súboru zostáva aj naďalej primáš Ondrej Kandráč, ktorého publikum zbožňuje. Svojim obdivovateľom ponúkajú Kandráčovci (ako ich zvyknú familiárne nazývať) nefalšovaný východoslovenský folklór vo vokálno - inštrumentálnom prevedení cimbalovej hudby. Súbor sa okrem vystúpení zameriava aj na nahrávanie albumov, ktoré dosahujú mimoriadnu úspešnosť. Ako prvá ľudová hudba na Slovensku získala naraz dve platinové platne za tituly A čija to chyža a Sinu muj!

V súčasnosti je v distribúcii azda ich najúspešnejší album pod názvom Dva duby. A práve k nemu sa viaže i mimoriadne obľúbený koncert, v rámci ktorého vystúpia Monika Kandráčová, Anka Poráčová a finalistka Superstar Tereza Mandzáková.

 

Informácie: 

VÁŠEŇ VÝCHODU... alebo pravá východniarska muzika

KANDRÁČOVCI; TEREZA MANDZÁKOVÁ, ANKA PORÁČOVÁ, MONIKA KANDRÁČOVÁ

DK Zrkadlový háj - 12. 03. 2015 – 16:30 a 19:00 /10 € v predpredaji / 12 € v deň podujatia

 

 

 

V marcovom Folklórnom zrkadlení sa môžete potešiť tancom a spevom z Podpoľania.  Folklórny súbor  POĽANA prijal meno podľa majestátneho vulkánu dominujúcemu tomuto kraju a už pri svojom zrode si dal do vienka rozvíjanie a uchovávanie ľudových tradícií predovšetkým regiónu Podpoľanie.  V súčasnosti sú členmi súboru prevažne študenti Technickej  univerzity vo Zvolene , ale aj študenti iných škôl a zamestnanci rôznych organizácií pre ktorých sa ľudový tanec a pieseň stali záľubou. Súbor vo všetkých zložkách - hudobnej, tanečnej, speváckej mužskej a speváckej ženskej skupine má v tomto období 70 členov.

 

Informácie: 

FOLKLÓRNE ZRKADLENIE  - FS POĽANA

DK Zrkadlový háj - 29. 03. 2015 –19:00 / 8 €

 

 

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

ZLATE HUSLE

Prečo si má milá

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV