3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  SKUS Slnečnica oslávila Deň materinského jazyka
SKUS Slnečnica oslávila Deň materinského jazyka

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

SKUS Slnečnica oslávila Deň materinského jazyka

28. 02. 2015
Galéria Babka, Kovačica, Srbsko

Na pozvanie Galérie Babka SKUS Slnečnica vystupovala spevom a tancom pred vzácnymi hosťami na oslavách Dňa materinského jazyka 21. februára 2015. Bolo to ich prvé vystúpenie v tomto roku.

 

Dievčatá zo speváckej dievčenskej skupiny Blanka Valentová a Djina Grnčová  hneď na začiatku programu zaspievali pieseň, ktorá sa spieva v Padine aj na Slovensku pod názvom De že ideš Helenko..

 

Členovia staršej folklórnej skupiny Anja Chrtanova, Kristína Boborova, Nina Garafijatová,Tatiana Štaubová, Karol Štaub, Ivan Sabo, Žeľko Urban a Ljubo Berković  sa predstavili tancom  s názvom V Padine pri kostole veselo je....

Pod choreografiu sa podpísala zakladateľka Spolku a choreografka Martina Hlavča.

 

Elena Sledečeková Šimáková, vedúca speváckej skupiny sa predstavila srbskou piesňou s názvom Pod jelom zaspalo devojce. Hrou an harmonike všetky vystúpenia sprevádzal  Vladimír Halaj.

 

Za celý Spolok sa prihovorila Martina Hlavčová, ktorá sa poďakovala galérii Babka za pozvanie a predstavila SKUS Slnečnicu.

 

O činnosti SKUS Slnečnica sme informovali vzácných hostí Eduarda Kukana, predsedu Delegácie pri Parlamentnom výbore pre stabilizáciu a pridruženie EÚ – Srbsko, Irenu Vojáčkovu-Sollorano, koordinátorku Spojených národov v Srbsku, Jeho Exelenciu veľvyslanca Slovenskej republiky v Srbsku Jána Varšu a zástupcu gevernéra Moravskoslezského kraja Českej republiky Ivana Strachoňa.

 

Celý rok činnosti SKUS Slnečnica sa niesie  pripomenutím výročia 200 rokov narodenia Ľudovíta  Štúra, ktorý bol najvýznamnejším predstaviteľom slovenského národného obrodenia v polovici 19. storočia. Uzákonil (Kodifikoval) spisovnú slovenčinu založenú na stredoslovenských nárečiach v roku 1843 v Hlbokom.

 

Fotografie Katarína Mosnáková-Bagľašová a Martin Markuš

 

Kontakt

Daniela - 064 5261 320 

skus.slnecnica@gmail.com

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FS Vrsatec

Vijeme, vijeme

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV