3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  SKUS Slnečnica oslávila Deň materinského jazyka
SKUS Slnečnica oslávila Deň materinského jazyka

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

SKUS Slnečnica oslávila Deň materinského jazyka

28. 02. 2015
Galéria Babka, Kovačica, Srbsko

Na pozvanie Galérie Babka SKUS Slnečnica vystupovala spevom a tancom pred vzácnymi hosťami na oslavách Dňa materinského jazyka 21. februára 2015. Bolo to ich prvé vystúpenie v tomto roku.

 

Dievčatá zo speváckej dievčenskej skupiny Blanka Valentová a Djina Grnčová  hneď na začiatku programu zaspievali pieseň, ktorá sa spieva v Padine aj na Slovensku pod názvom De že ideš Helenko..

 

Členovia staršej folklórnej skupiny Anja Chrtanova, Kristína Boborova, Nina Garafijatová,Tatiana Štaubová, Karol Štaub, Ivan Sabo, Žeľko Urban a Ljubo Berković  sa predstavili tancom  s názvom V Padine pri kostole veselo je....

Pod choreografiu sa podpísala zakladateľka Spolku a choreografka Martina Hlavča.

 

Elena Sledečeková Šimáková, vedúca speváckej skupiny sa predstavila srbskou piesňou s názvom Pod jelom zaspalo devojce. Hrou an harmonike všetky vystúpenia sprevádzal  Vladimír Halaj.

 

Za celý Spolok sa prihovorila Martina Hlavčová, ktorá sa poďakovala galérii Babka za pozvanie a predstavila SKUS Slnečnicu.

 

O činnosti SKUS Slnečnica sme informovali vzácných hostí Eduarda Kukana, predsedu Delegácie pri Parlamentnom výbore pre stabilizáciu a pridruženie EÚ – Srbsko, Irenu Vojáčkovu-Sollorano, koordinátorku Spojených národov v Srbsku, Jeho Exelenciu veľvyslanca Slovenskej republiky v Srbsku Jána Varšu a zástupcu gevernéra Moravskoslezského kraja Českej republiky Ivana Strachoňa.

 

Celý rok činnosti SKUS Slnečnica sa niesie  pripomenutím výročia 200 rokov narodenia Ľudovíta  Štúra, ktorý bol najvýznamnejším predstaviteľom slovenského národného obrodenia v polovici 19. storočia. Uzákonil (Kodifikoval) spisovnú slovenčinu založenú na stredoslovenských nárečiach v roku 1843 v Hlbokom.

 

Fotografie Katarína Mosnáková-Bagľašová a Martin Markuš

 

Kontakt

Daniela - 064 5261 320 

skus.slnecnica@gmail.com

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH JARA HAZLINGERA

Sipova ruzicka kvitne z jara

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV