3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Habakuky a Strigôňák 2015
Habakuky a Strigôňák 2015

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Habakuky a Strigôňák 2015

06. 07. 2015
Donovaly, Habakuky

Dobšinského rozprávkový svet po roku opäť ožíva strašidlami. Druhým z pripravovaných víkendových podujatí v rámci víkendových podujatí  „Kalendárium 2015“ je festival tradičných slovenských strašidiel „STRIGÔŇÁK“. Podujatie sa koná dňa 11. - 12.7. 2015 priamo v areáli Habakuky na Donovaloch. Novinkou je nočné podujatie s upaľovaním čarodejnice.

Rozprávkový svet HABAKUKY nachádzajúci sa na Donovaloch usporiada pre návštevníkov dňa
 11-12.7. 2015 druhý ročník festivalu tradičných slovenských strašidiel „STRIGÔŇÁK“. Jedinečné podujatie svojho druhu je zamerané na prezentáciu dávno zabudnutých slovenských strašidiel. Návštevník v tieto dni v areáli Habakuky môže stretnúť divných tvorov ako napr. svetlonosov, strigôňákov, vodníkov, rusalky a iné. Program je zostavený z dvoch dní a jednej noci.

  1. Deň čierny - sobota 11.7. sa bude niesť v znamení hľadania zlej čarodejnice - bosorky, ktorá uvrhla na dedinku hroznú kliatbu. Počas celého dňa sa budú prebiehať strašidelné súťaže a v areáli sa budú objavovať strašidlá.
  2. Deň biely 12.7. sa bude niesť v pozitívnej atmosfére príchodu dobrej - „bielej čarodejnice“, ktorá ovláda dobré kúzla a čary. Spolu s ňou v dedinke príde do dedinky aj tetka bylinkárka, či veštica, ktorá „dobré osudy“ veští.

V noci z 11.7. na 12.7. prebehne pravý „hon na čarodejnicu“ a jej upálenie. Nočné podujatie začne o 21:00 hod. Návštevníci sa môžu tešiť na 3 strašidelné rozprávky, ukážky šermiarského remesla v podaní šermiarov z Nitry(Satyros) či ohňovú šou.

Súčasťou programu je i možnosť zapojiť sa do súťaže o najstrašidelnejšie strašidlo z pomedzi návštevníkov. Výhercovi budú zaujímavé ceny odovzdávané v oddychovej zóne za prítomnosti rozprávkových bytostí.

Pre všetkých návštevníkov je pripravený i celodenný program, ktorý je okrem predstavenia slovenských strašidiel vyplnený i divadelnými predstaveniami na motívy P.E. Dobšinského, ukážkami remeselných činností a ďalšími zábavnými súťažami pre deti i dospelých. Medzi doplnkové aktivity patrí návšteva domčeka „Negrambľoš“ (tvorivé dielne), oddychovej zóny s preliezačkami, hojdačkami a s mini zoo.

Viac informácii o pripravovanom podujatí na www.habakuky.eu.

Otváracie hodiny areálu dňa 11.-12.7.2015 – 10:00 – 18:00 hod. Vstup povolený aj v strašidelných kostýmoch a maskách.

 

HABAKUKY - Dobšinského rozprávkový svet
Mgr. Martina Doričová,
0911 822 034
habakuky@habakuky.eu
www.habakuky.eu

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

Ľudová hudba Mateja Kováča

Vstup

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV