3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Habakuky a Strigôňák 2015
Habakuky a Strigôňák 2015

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Habakuky a Strigôňák 2015

06. 07. 2015
Donovaly, Habakuky

Dobšinského rozprávkový svet po roku opäť ožíva strašidlami. Druhým z pripravovaných víkendových podujatí v rámci víkendových podujatí  „Kalendárium 2015“ je festival tradičných slovenských strašidiel „STRIGÔŇÁK“. Podujatie sa koná dňa 11. - 12.7. 2015 priamo v areáli Habakuky na Donovaloch. Novinkou je nočné podujatie s upaľovaním čarodejnice.

Rozprávkový svet HABAKUKY nachádzajúci sa na Donovaloch usporiada pre návštevníkov dňa
 11-12.7. 2015 druhý ročník festivalu tradičných slovenských strašidiel „STRIGÔŇÁK“. Jedinečné podujatie svojho druhu je zamerané na prezentáciu dávno zabudnutých slovenských strašidiel. Návštevník v tieto dni v areáli Habakuky môže stretnúť divných tvorov ako napr. svetlonosov, strigôňákov, vodníkov, rusalky a iné. Program je zostavený z dvoch dní a jednej noci.

  1. Deň čierny - sobota 11.7. sa bude niesť v znamení hľadania zlej čarodejnice - bosorky, ktorá uvrhla na dedinku hroznú kliatbu. Počas celého dňa sa budú prebiehať strašidelné súťaže a v areáli sa budú objavovať strašidlá.
  2. Deň biely 12.7. sa bude niesť v pozitívnej atmosfére príchodu dobrej - „bielej čarodejnice“, ktorá ovláda dobré kúzla a čary. Spolu s ňou v dedinke príde do dedinky aj tetka bylinkárka, či veštica, ktorá „dobré osudy“ veští.

V noci z 11.7. na 12.7. prebehne pravý „hon na čarodejnicu“ a jej upálenie. Nočné podujatie začne o 21:00 hod. Návštevníci sa môžu tešiť na 3 strašidelné rozprávky, ukážky šermiarského remesla v podaní šermiarov z Nitry(Satyros) či ohňovú šou.

Súčasťou programu je i možnosť zapojiť sa do súťaže o najstrašidelnejšie strašidlo z pomedzi návštevníkov. Výhercovi budú zaujímavé ceny odovzdávané v oddychovej zóne za prítomnosti rozprávkových bytostí.

Pre všetkých návštevníkov je pripravený i celodenný program, ktorý je okrem predstavenia slovenských strašidiel vyplnený i divadelnými predstaveniami na motívy P.E. Dobšinského, ukážkami remeselných činností a ďalšími zábavnými súťažami pre deti i dospelých. Medzi doplnkové aktivity patrí návšteva domčeka „Negrambľoš“ (tvorivé dielne), oddychovej zóny s preliezačkami, hojdačkami a s mini zoo.

Viac informácii o pripravovanom podujatí na www.habakuky.eu.

Otváracie hodiny areálu dňa 11.-12.7.2015 – 10:00 – 18:00 hod. Vstup povolený aj v strašidelných kostýmoch a maskách.

 

HABAKUKY - Dobšinského rozprávkový svet
Mgr. Martina Doričová,
0911 822 034
habakuky@habakuky.eu
www.habakuky.eu

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Track 14

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV