3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Valibukove silobušky
Valibukove silobušky

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Valibukove silobušky

29. 06. 2015
Donovaly, Habakuky

Pozývame vás na 4. ročník detských majstrovstiev vo varení a jedení bryndzových halušiek.

Dobšinského rozprávkový svet štartuje letnú sezónu špeciálnymi organizovanými podujatiami, ktoré návštevníkom prináša v podobe – „KALENDÁRIA 2015“. Prvým z pripravovaných víkendových podujatí je 4. ročník detských majstrovstiev sveta vo varení a jedení bryndzových halušiek pod názvom “VALIBUKOVE SILOBUŠKY” . Podujatie sa koná dňa 4.7.2014 priamo v areáli Habakuky na Donovaloch.

Rozprávkový svet HABAKUKY nachádzajúci sa na Donovaloch usporiada pre návštevníkov dňa 4.7. 2015 4. ročník detských majstrovstiev sveta vo varení a jedení VALIBUKOVÝCH SILOBUŠIEK (bryndzových halušiek). VALIBUKOVE SILOBUŠKY stavia do hlavnej úlohy súťažiacich práve deti, ktoré sú v autentickom rozprávkovom prostredí doma. Rodič ako pomocný dozor dostane spolu  s deťmi možnosť priamo sa zapojiť do súťaže v dvoch kategóriách a hrať o zaujímavé ceny. Prvá kategória súťažiacich je tvorená rodičom a dvomi deťmi od 3 do 8 rokov. Druhú kategóriu tvorí rodič s dvomi deťmi od 9 do 15 rokov.  Hodnotné ceny budú odovzdávané na amfiteátri za prítomnosti rozprávkových bytostí.

Pre súťažiacich i ostatných návštevníkov je pripravený celodenný program, ktorý je okrem zápolenia rodín vo varení a jedení halušiek vyplnený i divadelnými predstaveniami na motívy P.E. Dobšinského, ukážkami remeselných činností a ďalšími zábavnými súťažami pre deti i dospelých, ako napr. súťaž v hode oštiepka do oštiepka. Medzi doplnkové aktivity patrí návšteva domčeka „Negrambľoš“ (tvorivé dielne), oddychovej zóny s preliezačkami, hojdačkami a s mini zoo..

 

Viac informácii o pripravovanom podujatí na www.habakuky.eu.

Otváracie hodiny areálu dňa 4.7. 2015 – 9:00 – 18:00 hod.

 

HABAKUKY - Dobšinského rozprávkový svet
Mgr. Martina Doričová
, 0911 822 034
habakuky@habakuky.eu
www.habakuky.eu

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

LH Flisocek Spisska Stara Ves

Ani jo ne juhas

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV