3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Podmo na tanec...
Podmo na tanec...

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Podmo na tanec...

29. 09. 2015
Dobšiná, Mestské kultúrne stredisko

Ďalšiu školu gemerských ľudových tancov organizovalo Gemerské osvetové stredisko v Rožňave s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR,  v sobotu 26. septembra 2015 v sále Mestského kultúrneho strediska v Dobšinej.  Viedli ju  Ján Garan Krišťák a Slavomír Kuchár z folklórneho súboru Gemer.  Napriek tomu , že sa na tejto škole tanca stretli lepší tanečníci i začínajúci bolo to zaujímavé pre všetkých. Skúsenejší sa venovali menej zdatným a spoločne zvládli palicový a párový tanec i koleso z Rejdovej.  „ Palicový tanec si vyskúšali aj dievčatá a myslím, že im to šlo veľmi dobre a na oplátku do kolesa zapojili aj chlapcov, čo podporilo dobrú náladu počas celého popoludnia“, prezradila  Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

Milan Križo

Horou,chlapci horou-Hrochotská Choduľka-Hore tou Hrochoťou

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV