3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Podmo na tanec...
Podmo na tanec...

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Podmo na tanec...

29. 09. 2015
Dobšiná, Mestské kultúrne stredisko

Ďalšiu školu gemerských ľudových tancov organizovalo Gemerské osvetové stredisko v Rožňave s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR,  v sobotu 26. septembra 2015 v sále Mestského kultúrneho strediska v Dobšinej.  Viedli ju  Ján Garan Krišťák a Slavomír Kuchár z folklórneho súboru Gemer.  Napriek tomu , že sa na tejto škole tanca stretli lepší tanečníci i začínajúci bolo to zaujímavé pre všetkých. Skúsenejší sa venovali menej zdatným a spoločne zvládli palicový a párový tanec i koleso z Rejdovej.  „ Palicový tanec si vyskúšali aj dievčatá a myslím, že im to šlo veľmi dobre a na oplátku do kolesa zapojili aj chlapcov, čo podporilo dobrú náladu počas celého popoludnia“, prezradila  Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Milan Katreniak

Uz je Mitra

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV