3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pamätať si ho budeme večne usmiateho
Pamätať si ho budeme večne usmiateho

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 4 )

Igor Hraško (betar)

betar To, že som folklóristom, som pochopil, keď som nastúpil na vysokú školu a zistil, že bez folklóru to už nemôžem ťahať. Prešiel som cestu tanečníka, pedagóga, speváka i inštrumentalistu. Dnes som posadnutý folklórom …. piesňou,...

Pamätať si ho budeme večne usmiateho

30. 10. 2015
Veľký Krtíš

Opäť nás opustil ďalší folklorista, nadšenec pre spracovanie zvuku a náš redaktor Eugen Husár. Skolila ho ťažká choroba, ktorej už nevládal vzdorovať.

Pamätať si ho však budeme ako stále usmiateho človeka, plného entuziazmu a nápadov, ale aj výborných zvukových reportáží z folklórnych podujatí.

Pamätám si, ako u nás začínal, na jeho prvé pokusy o reportáž. Konzultoval so mnou asi všetko, lebo chcel byť dobrý. Hrali sme sa s otázkami, hrali sme sa zo strihom, hrali sme sa s hlasom i samotým textom. Písali sme si, čo sa mohlo povedať inak, dávali pozor na správne výrazy či pomenovania, na aké slová si dávať pozor, čo radšej nepoužívať. Keď som sa teraz prehrabával v starších súboroch na disku, našiel som v dokumentoch aj našu komunikáciu ku takejto reportáži. Keď však už prišli jeho prvé "ostré" reportáže, bolo v nich cítiť tú radosť a hrdosť zároveň. Bol tak šťastný, keď to následne znelo v internetovom éteri a vo vysielaní nášho rádia JankoHraško.sk. Je to ťažko popísateľné, ale mnohí z vás podobný pocit zažili vo svojom živote, keď sa vám niečo nové podarilo - či vystúpenie na javisku, či prvá tanečná, či hudobná súťaž. skrátka skvelý pocit.

V Eugenovi bolo toľko zdravého entuziazmu, že stále niečo vymýšľal. Nemali sme toľko kapacít, aby sme všetky jeho nápady vedeli aj realizovať. Poháňal nás dopredu, lebo veľmi chcel. Žil život naplno.

A takého si ho budeme pamätať.

 Tu je jedno video, ako je Eugen započúvaný do živého vysielania z Východnej 2010.

 Tu je jedna z jeho zvukových reportáží. Sebechleby z roku 2010

 

Česť jeho pamiatke.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Bystrianka

Hornoliptovske

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV