3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Fašiangy, fašiangy tie zlaté časy...
Fašiangy, fašiangy tie zlaté časy...

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Fašiangy, fašiangy tie zlaté časy...

27. 01. 2016
Rožňava, Dom tradičnej kultúry Gemera

Príjemný fašiangový večer prežili účastníci podujatia U nás taká obyčaj... v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave, s folklórnym súborom Dubina a ľudovou hudbou Ondreja Hlaváča. V hornom Gemeri fašiangy boli hlavne obdobím, keď  sa končili priadky a začínalo sa tkať. Po zabíjačkách sa tiež v domácnostiach i všelijaké dobroty vyvárali  a vypekali.  Veľká fašiangová zábava sa konala posledné tri dni a dve noci pred popolcovou stredou a končila sa v utorok po zotmení,  pochovávaním basy. A takú tradičnú fašiangovú zábavu pripravilo pre svojich fanúšikov Gemerské osvetové stredisko  a folklórny súbor Dubina z Rožňavy. Prítomných fašiangovým večerom sprevádzala Dana Lacková, ktorá im sprostredkovala pestré zaujímavosti  z histórie týchto zvykov a program  obohatili i rôzne hry a vinše. Keď všetci spoločne i basu pochovali,  členovia súboru  svojich hostí šiškami  a rumovým čajom  pohostili. Všetci svorne,  organizátor aj obecenstvo, sa už teraz tešia na ďalší folklórny večer v Dome tradičnej kultúry Gemera.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FSk CAKLOV

Takam nevestocka

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV