3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Rozhybkosti 2016
Rozhybkosti 2016

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Rozhybkosti 2016

02. 03. 2016
Východná, Amfiteáter

Dobrá Východná pozýva milovníkov ľudového tanca, hudby a spevu do najväčšieho folklórneho amfiteátra na Slovensku. Tri dni intenzívneho hýbania sa, muzicírovania a spevu zažijete práve vo Východnej v nádhernej prírode pod Tatrami. Na tomto podujatí vám vynikajúci pedagógovia zo Slovenska a okolitých krajín vytvoria na jednotlivých školách nezabudnuteľnú atmosféru. V sezóne 2015 dokázali muzikanti z Rumunska svojou hrou a tancom účastníkov vyburcovať až tak že sme mali občas pocit tranzu samozrejme iba v tom najlepšom slova zmysle. V budúcom roku sa môžete tešiť aj na veľmi obľúbenú Muzičku z Bratislavy pred ktorou alebo aj s ktorou sa nám prekrásne rozhýbu tie naše kostičky.

CHCETE SA EŠTE VIAC HÝBAŤ??? ZAČNITE UŽ V STREDU V ROZHYBKOSTI TÁBOR!!!
Tanečný tábor národnostných menšín „ROZHYBKOSTI“ začína už 17. augusta v stredu, počas ktorého sa môžete intenzívne učiť cigánsky tanec Vlašiko z obce Petrovany ale aj Szászcsávás z Rumunska. Tance Rusínov zo Slovenska, ale aj Huculov z obcí Nyžne Selyščš a Velykyj Kľučiv. No a v piatok 19. augusta sa TÁBOR postupne spojí s FESTIVALOM Rozhybkosti!

ROČNÍK 2016
Po príchode do Východnej a registrácii sa môžete hneď naladiť na ľudovú nôtu a vybrať si zo škôl ktoré budú nasledovať. V roku 2016 na Rozhybkosti už okrem spomínanej ĽH Muzička môžete stretnúť a učiť sa od mnohých lektorov.

KAPELY: Muzička, Szászcsávás
TANEC: Kiss Istvan, Kiss Demeter Erika, Š.Štec, D. Nuošková, A. Krausová, S. Ondejka, A. Lincke, M. Kupcová, V. Michalko...
HUDBA: J. Ambrózová
SPEV: E. Brunovská
PRE DETI: V. Krištofová, A. Krausová, S. Ondejka...
...........................................
● kurzy pre l a i k o v ● kurzy pre p o k r o č i l ý c h●
...........................................
Počas jednotlivých škôl sa budete môcť naučiť tance z rôznych kútov Slovenska ale aj z Poľska, Maďarska, Moravy a Rumunska. Ďalej hudobné štýly a spevy zo slovenských regiónov no naučíte sa aj Rómske a pod. Samozrejmosťou bude aj výučba originálnych a nádherných ľudových piesní z Východnej. Večerné zabávanie sa pred táborákom nám vždy okrem samotnej zábavy s ĽH Muzička spestria súťaže o zaujímavé ceny a exibičné predstavenia lektorov.

R O D I N K Y
Rodičia sa budú môcť slobodne rozhýbať a užiť si skvelé kurzy, nádhernú prírodu a priateľskú atmosféru. Počas workshopov ktoré prebiehajú doobeda a poobede vždy v dĺžke 3 hodiny zabezpečíme pre vaše deti animácie a škoIičky ľudového tanca. Profesionálny pedagógovia v uvoľnenej atmosfére zabavia vaše deti a vy sa na kurzoch môžete naplno venovať sebe.

TRADIČNÉ D O B R O T Y
Do pozornosti dávame a ako bonus vám ponúkneme ochutnávku jedál. Domáce babky (miestne ženy) vám pripravia vynikajúce tradičné špeciality. Za zmienku tiež stojí možnosť ochutnania a zakúpenia si tradičných syrov z miestnej farmy či varenie čajov z byliniek z okolitých lúk ktoré vám isto ulahodia a osviežia myseľ.

SPRIEVODNÉ A K T I V I T Y
Ak bude mať účastník záujem iba o niektoré školy a ocenil by popri nich aj iné aktivity vieme potešiť aj takého. 

Je možné dohodnúť si:
- Návštevu starodávnych dreveníc v obci.
- Rybárčenie. 3km od amfiteátra je chovná stanica pstruhov. Za poplatok je možné rybárčiť.
- Možnosť outdorového vyžitia sa. (rafting, turistika, nordic walking...)

 

R O Z H Y B K O S T I festival 19. - 21. AUGUST
Festival ľudového hýbania sa a zábavy
...........................................
R O Z H Y B K O S T I tábor 17. - 21. AUGUST
Tanečný tábor národnostných menšín


Bližšie info na dobravychodna@gmail.com
a už čoskoro na www.dobravychodna.sk

 

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Zamutovcan

Hej, zasvicelo na Zamutov slunocko

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV